Як змінити швидкість обертання кулера. зміна швидкості обертання кулера комп'ютера.

Звичайний домашній комп'ютер - це не тільки можливість вийти в інтернет, пограти в ігри, написати реферат або лист. Це ще й нагрівальний прилад - велика частина компонентів відчутно гріються, а значить, їх доводиться охолоджувати. Найпоширеніше рішення - охолодження вентилятором або кольором, як його ще називають. І чим потужніший комп'ютер, тим більше в ньому гріються комплектуючих і шумливих вентиляторів. Причому значну частину часу все вентилятори працюють на повну потужність, видаючи настирливе гудіння. Але у цієї проблеми є рішення.
Інструкція
1
Частина комплектуючих піддаються програмному управлінню. Щоб змінити швидкість обертання кулера , скачайте програму SpeedFan. Остання доступна версія на сьогоднішній день - 4.44. Краще джерело - перевірений сайт з програмним забезпеченням або офіційна сторінка розробника. Також майте на увазі, що не всі вентилятори в системі підтримують зміну швидкості обертання, наприклад, може сильно шуміти блок живлення.
2
Встановіть завантажену програму. Для цього подвійним клацанням запустите файл з монтажником і відповідайте на питання майстра установки, при цьому досить натискати кнопку «Далі» або «Next», залежно від версії, яка у вас опинилася. Знайдіть значок SpeedFan на робочому столі, він зроблений у вигляді стилізованого вентилятора. Запустіть подвійним клацанням.
3
Через хвилину або менше, відкриється вікно програми. Закрийте рада, яка з'явиться на передньому плані (напис «Закрити/Close»). Переведіть інтерфейс на російську мову, якщо це необхідно. Для цього натисніть кнопку «Configure» у правій верхній частині вікна. Натисніть на закладку «Options» і навпроти напису «Language» виберіть зі списку «Russian», потім «ОК» внизу вікна.
4
У нижній половині програми ви побачите три рядки з заголовками «Speed» і значеннями від 0 до 100. Маленькими стрілками правіше цифр вкажіть своє значення швидкості обертання вентиляторів у відсотках, і у верхній частині вікна, де будуть виводитися результати моніторингу поточних швидкостей, дивіться за змінами. Ну і звичайно, орієнтуйтеся на слух, 60 відсотків від повної швидкості обертання - це вже досить тихо, але все ще достатньо для гарного охолодження.
5
Якщо немає бажання вручну підбирати значення, натисніть кнопку «Автоскорость вентиляторів», вона знаходиться під кнопкою «Конфігурація». Програма сама встановить оптимальні параметри роботи. Натисніть кнопку «Згорнути», і SpeedFan зникне з очей, але не перестане працювати. Запускайте її кожен раз при включенні комп'ютера, і шум перестане вам заважати. Головне - не перестарайтеся зі зниженням швидкості обертання вентиляторів, це може бути небезпечно для вашого комп'ютера.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SCaT7iwkbOk
У багатьох стаціонарних комп'ютерах можна самостійно задавати швидкість обертання вентиляторів. Це дозволяє забезпечити оптимальний рівень шуму, що не перегрів при цьому важливі елементи ПК.
Вам знадобиться
  • - Speed Fan;
  • - AMD Over Drive.
Інструкція
1
Дуже важливо своєчасно виявити неполадки в роботі вентиляторів. Встановіть програму Speed Fan і запустіть її. Зачекайте, поки утиліта збере інформацію про температуру тих пристроїв, до яких підключені датчики. Відкрийте вкладку Readings і подивіться температуру потрібних пристроїв. У нижній частині робочого вікна знайдіть кілька з номерами кольорів. Змініть швидкість обертання потрібного вентилятора, натиснувши кілька разів стрілочку «Вгору» або «Вниз».
2
Якщо ви знизили швидкість обертання лопатей кулера , то почекайте якийсь час, поки встановиться стабільна температура пристрою, до якого прикріплений даний вентилятор. Переконайтеся в тому, що вона не перевищує допустимі норми. Якщо ви не хочете постійно стежити за температурними показниками, то встановіть галочку біля параметра Automatic fan speed. Програма буде автоматично підвищувати швидкість вентилятора в тому випадку, якщо температура буде наближатися до критичної позначки.
3
На жаль, програма Speed Fan підходить для роботи не з усіма моделями материнських плат. У такому випадку рекомендують використовувати утиліту AMD Over Drive. Встановіть та запустіть цю програму. У вікні з попередженням натисніть кнопку Ok. Розгорніть вкладку Performance Control і перейдіть в меню Fan Control.
4
Виставите потрібне значення швидкостей обертання вентиляторів, пересунувши потрібні повзунки. Натисніть кнопку Apply для застосування заданих параметрів. Тепер розгорніть вкладку Preferences і відкрийте меню Settings. Знайдіть пункт Apply my last settings when system boot. Встановіть поруч з ним галочку. Це дозволить програмі автоматично завантажувати задані параметри роботи кулерів. Натисніть кнопку Ok, закрийте програму і перезавантажте комп'ютер.