Як навчити новонародженого плавати.

9 місяців дитина проводить в маминому животі в амніотичної рідини. Тому водна середу природна і звична для новонародженого . Крім того, у малюків є рефлекс затаювання дихання при попаданні на обличчя води. Все це служить хорошою основою для навчання плаванню з пелюшок.
Вам знадобиться
  • - ванна;
  • - плавки для немовлят або підгузники для плавання;
  • - гумові тапочки для басейну;
  • - купальник.
Інструкція
1
Будинки приймайте ванну разом з малюком. Вода повинна бути комфортної температури, близько 30 ° С, щоб в ній малюк міг розслабитися. Перебуваючи у ванні разом з мамою, дитина відчуває себе більш надійно і спокійно, ніж один, це допомагає уникнути стресу, який інколи буває у дітей при купанні. Ви можете погладжувати дитину, похитувати. Щоб підтримувати рефлекс затаювання дихання, акуратно поливайте голову дитини водою небудь з рук, або з кухля. Душем користуватися не варто, він може налякати малюка.
2
Спробуйте відвідати дитячий басейн. При виборі орієнтуйтеся на температуру води, глибину і наявність хорошого інструктора. Спортивні басейни не підходять саме через температуру води - в такій холодній воді дитина не зможе розслабитися. Оптимальна глибина басейну - приблизно по плечі дорослого, щоб легко можна було встановити зоровий контакт. У багатьох містах відкривають спеціалізовані дитячі центри, орієнтовані також і на груднічкової плавання.
3
Якщо у вашому місті не вдалося знайти відповідний басейн, подивіться в сторону саун, готелів та аквапарків. Досить часто в таких місцях є дитячі басейни, в яких вода досить тепла.
4
Коли ви знайшли підходяще місце для плавання, починайте заняття. Зверніть увагу на свій стан під час занять - зберігайте спокій і впевненість у собі. Не робіть різких рухів, частіше обіймайте малюка, нагадуйте, що ви поруч. Не занурюйте дитини під воду насильно і без попередження.
5
У міру дорослішання дитина буде ставати все більш і більш самостійним, буде досліджувати простір навколо себе. Все частіше дитина буде проявляти ініціативу в рухах. Заохочуйте таку самостійність, але показуйте свою готовність допомогти в будь-якій ситуації. І незабаром ви побачите, що дитина вже може проплисти під водою якусь відстань без вашої допомоги. Надалі відстань збільшуватиметься, а потім дитина навчиться плавати самостійно.
Зверніть увагу
У дітей бувають різні вікові кризи, під час яких поведінка змінюється не тільки на суші, а й у воді. Якщо настав такий період, не змушуйте дитину робити те, чого йому не хочеться.
Корисна порада
Перед тим як почати відвідування басейну, порадьтеся з педіатром, чи немає у вашої дитини будь-яких протипоказань для відвідування бассейна.Узнайте, що вам знадобиться для басейну. Дитині, швидше за все, необхідно буде придбати спеціальні плавки для немовлят або підгузники для плавання, а вам знадобляться гумові тапочки.