Як вибрати газонну траву.

Якщо ви самостійно хочете озеленити свою ділянку і засіяти газоном, то дуже важливо правильно вибрати траву . При виборі необхідно врахувати умови навколишнього середовища, розташування сонячних і тіньових зон, стан ґрунту. Крім цього, треба визначитися, яким чином здійснюватиметься полив і підживлення газонів і з якою метою вони створюються - декоративний газон, просто зелена галявина або поле для ігор.
Інструкція
1
Виробники враховують призначення газону і для кожного випадку пропонують свої різновиди насіння. На їх упаковках обов'язково буде вказані склад і процентне співвідношення насіння різних трав і іноді призначення трав'яного покриття, яке ви отримаєте, скориставшись цим складом.
2
Для створення декоративного газону найкращим буде склад з насіння тонконога лугового і вівсяниці червоної. Це багаторічний низовий злак з найрізноманітнішим кількістю забарвлень від світло до яскраво-зеленого. Щоб костриця прекрасно перенесла стрижку, зрізати треба не більше 2,5-3 см. Вона стійка до захворювань і не змінює свій колір навіть в посушливу погоду і добре переносить зимові холоди, не потребуючи додаткового догляду. Ні краще злаку для районів з нестійкими екологічними умовами.
3
Мятлік луговий - низький багаторічний корневищно-кущовий злак. Прекрасно приживається в родючих грунтах в умовах середньої вологості. Йому не страшні великі перепади температур, тому він легко переносить найсуворіші зими. Тонконіг лучний відрізняє довговічний, густий і насичений травостій високої якості, стійкий до витоптування. Якщо використовувати його для спортивних та ігрових газонів, то відсоток вмісту його насіння в суміші не повинен бути менше 40.
4
Для лугових і портерних газонів використовується швидкозростаючий райграс багаторічний. Скошування він переносить добре, але до холодів і витоптування дуже чутливий, в затінених місцях росте погано. Краще, якщо в складі трав'яної суміші його буде не більше 20-25%. Разом з ним для створення лугового газону використовуйте овсяницу овечу, вона росте повільно, але стійка до посухи, що не витоптується і довговічна.
5
Якщо ви вирішили створити галявину для відпочинку, то незамінною травою для цього буде мітлиця тонка і мітлиця побегоносная. Цей злак вимагає родючих грунтів і рясного поливу, але стійкий до холодів. Крім того, зростає він дуже повільно, стійкий до скошування і не вимагає багато сонця. Травостій у нього м'який і ніжний, за яким приємно пройтися босими ногами, крім того, він має гарний декоративний вигляд.
Зверніть увагу
Як вибрати газонну траву? Будь домовласник хоче зробити газон у власному саду доглянутим і красивим. Зелене покриття здатне якісно очистити повітря, зробити краще навколишню природу, а також просто порадувати в естетичному плані будь-якої людини.
Корисна порада
Газонна трава, її якість, краса, густота безпосередньо залежать від того, яке насіння газонних трав, інакше кажучи, які газонні суміші випріобрелі. Правильно вибрати насіння для газону вкрай важливо. Прінімаярешеніе купити газон і вибрати газонні суміші, потрібно розуміти, чтотрави повинні комфортно почувати себе в російському кліматі.