Як охарактеризувати свою роботу.

Щоб описати, чим саме ви займаєтеся на роботі, мало сказати пару слів про сферу діяльності та останні досягнення. Необхідно уточнити, що входить у ваші обов'язки, і як вони вбудовані в загальну діяльність компанії. Як же представити себе в найбільш вигідному світлі?
Інструкція
1
Щоб самостійно дати собі професійну характеристику, для початку визначте чіткі критерії, за якими ви будете спочатку описувати специфіку своєї роботи, а потім оцінювати її результативність.
2
Запишіть основні критерії, які стануть в нагоді вам для загальної характеристики компанії. Серед них варто згадати галузь діяльності, положення компанії на ринку, загальну ефективність її роботи, головні конкурентні переваги.
3
Далі переходите до опису своїх безпосередніх обов'язків. Згадайте про свою освіту і попередній досвід роботи, потім детально опишете нинішні функції. Якщо ви регулярно берете на себе додаткові обов'язки, допомагаєте колегам, обов'язково згадайте про це.
4
Підкресліть високу ефективність своєї роботи, її необхідність. Для цього можна скласти графік (таблицю), за допомогою який ви наочно продемонструєте, як покращилися показники на конкретній ділянці роботи компанії з вашим приходом.
5
В якості додаткової характеристики можна залучити відгуки колег. Запитайте, яким уявляється їм результат ваших праць з боку. Не зайвою буде і конструктивна критика, приготуйтеся прийняти її до відома.
6
Даючи характеристику своєї діяльності, постарайтеся не впадати в крайнощі. Спокуса надмірно возвеличити себе великий, не піддавайтеся йому. Відзначте ті ділянки роботи, де, як вам здається, ви відчуваєте деякі труднощі, але успішно справляєтеся з ними.
7
Також не слід применшувати результати своєї праці, скромно поступаючись пальмою першості колегам. Підкресліть ваш вклад у загальну справу, підкріпите свої судження цифрами і фактами. Відповідайте на додаткові питання, приймайте поради, проявляйте гнучкість, і вас обов'язково оцінять по достоїнству.