Як виховувати стаффорда.

Американський стаффордширський тер'єр - бійцівська порода собак, яку використовували і для цькування великого звіра. Пієтет до людини закладений у цієї собаки на генетичному рівні - господар собаки не повинен бути покусаний, коли розбороняв свого б'ється пса. Але собаки цієї породи, особливо пси - домінантні пси, тому з самого першого дня цуценя потрібно виховувати, щоб із нього виросла спокійна, врівноважена собака-охоронець.
Інструкція
1
Хазяїн стаффорда виховання собаки повинен почати з себе. Будьте завжди впевнені і послідовні, проявляйте твердість характеру і навчайте собаку нормам соціальної поведінки, залишаючись для неї авторитетом і людиною, якій вона беззаперечно і з задоволенням підкоряється. Повне підпорядкування волі господаря є неодмінною умовою правильного виховання стаффорда, яке необхідно розбити на кілька періодів.
2
В період коли цуценяті ще не виповнилося 4 місяців, у нього йде процес активного накопичення інформації про навколишній світ. Це час встановлення повного контакту з людиною, його господарем, який по суті замінив йому мати. Кращим способом виховання в цей час стануть різні розвиваючі ігри.
3
З 4 до 6 місяців щеня ще малий і всього боїться, але цей вік, на думку кінологів, найбільш сприятливий для навчання. Не робіть помилку, змушуючи його насильно долати свій страх. Злякавшись його предмет необхідно досліджувати і обнюхати, проявивши терпіння. Не шкодуйте собаку, якщо вона сильно перелякана - щеня сприйме це як похвалу за свій переляк. Намагайтеся в цей час розширити його коло спілкування, знайомте його з іншими собаками - це зробить його менш агресивним у міру дорослішання.
4
Характер стаффорда повністю сформується до 1,5 років. У цей період йому повинні бути щеплені всі необхідні навички соціальної поведінки. Він повинен чітко розрізняти своїх і чужих, звикнути до інших собакам, пройти курс дресирування і чітко розуміти, що від нього вимагає господар.
5
Це період статевого дорослішання і саме тоді собака спробує довести свою незалежність від господаря. Пес навіть може перестати виконувати команди, які із задоволенням виконував ще вчора. В цьому випадку вам необхідно проявляти твердість і вимагати безумовного підпорядкування і бездоганного виконання всіх ваших команд. Тут від вас може знадобитися навіть жорсткість, щоб присікти найбільш значні спроби збунтуватися.
6
Завжди пам'ятайте про попередні покоління бійцівських собак, чия кров тече в жилах вашого пса. Ніколи не надавайте його самому собі, як би добре він не був вихований. Будь-яка гра може перерости в бій - навчитеся вловлювати і припиняти ці моменти. Кращою гарантією уникнути неприємностей стане міцний зручний намордник і поводок.