Як пофарбувати шифер. Як відчистити старий шифер і чим пофарбувати.

Дах - найважливіша інженерна споруда, яка захищає людей і будівлі від дії природних факторів. Її зовнішній вигляд визначає гідності архітектури споруди. Вибір сучасних матеріалів для покриття покрівлі величезний, от тільки коштують вони не дуже дешево і не всім по кишені. В цьому випадку можна використовувати недорогий шифер . Цей сірий і непривабливий матеріал, можна зробити красивим і довговічним за допомогою фарбування.
Вам знадобиться
  • - шифер;
  • - жорстка щітка або скребок;
  • - грунтовка;
  • - фарба;
  • - лоток для фарби ;
  • - пензлик, валик або фарборозпилювач.
Інструкція
1
Перед фарбуванням поверхню необхідно підготувати. Старий шифер слід очистити від пилу, бруду, залишків вапна, моху і лишайника за допомогою жорсткої щітки або скребка, обробити антисептиком (наприклад, бензином), а потім все ретельно змити струменем води. Новий шифер слід витримати вулиці протягом декількох місяців, потім повторити процедуру описану вище. Це потрібно, щоб не з'явилися висолови на матеріалі.
2
Після очищення поверхня шиферу необхідно покрити 1-2 шарами грунтовки. Вона повинна мати в своєму складі спеціальні речовини, які перешкоджають появі моху, цвілі, лишайника. Грунтування шиферу перед забарвленням - обов'язкова процедура, їй не можна нехтувати. Ґрунтовку зазвичай вибирають того ж виробника, що й фарбу, якою буде покриватися поверхню.
3
Забарвлювати шифер слід спеціальними атмосферостойкими акриловими фарбами. Вони утворюють захисний шар, який оберігає поверхню від руйнувань, знижує ступінь водопоглинання, збільшує морозостійкість, зменшує обсяг виділень азбесту в навколишнє середовище.
4
Акрилову фарбу на поверхню шиферу можна наносити будь-яким способом. Перед використанням необхідно уважно вивчити інструкцію з використання, щоб запобігти непотрібні витрати по перефарбуванню шиферу. Поверхня обов'язково повинна бути сухою. Для цього використовують кисть, валик або фарборозпилювач. Наносити фарбу на шифер слід рівномірно в два шари. Другий шар фарби наносять тільки після повного висихання першого.
5
Фарбувати шифер слід при відносній вологості повітря 60% і температурі не нижче 15 градусів.
Зверніть увагу
Пошкоджена ділянка шиферу з порушеним фарбувальним шаром слід фарбувати відразу ж, не чекаючи чергової загальної забарвлення.