Як пересадити фінікову пальму. Як пересадити домашню пальму.

Пальми стали вирощувати ще на початку 19 століття не тільки як оранжерейні рослини, але і як кімнатні. І хоча в наші дні в будь-якому квітковому магазині можна придбати цілий ряд інших видів пальм, фінікова для багатьох квітникарів залишається найулюбленішою, завдяки своїй відносній невибагливості. Фінікову пальму називали «рослиною-забавою», бо її було неважко виростити з нікому не потрібних кісточок фініків, куплених в найближчій крамниці. Але все ж догляд за цим диво-рослиною потрібен серйозний.
Інструкція
1
Так як же доглядати за фінікової пальмою, чи варто її пересаджувати? Фінікову пальму дійсно можна виростити з кісточок. Тільки потрібно мати величезне терпіння, щоб дочекатися перших сходів. Отже, посадите кісточки вертикально в глибокі глиняні горщики з вологим піском або тирсою. Насіння досить жорсткі, тому їх потрібно стратифікована (трохи потерти пилочкою для нігтів або наждачним папером). Через чотири місяці з'являться перші сходи на поверхні.
2
Ось тепер їх потрібно пересадити в горщик з сумішшю з дернової, листової землі, торфу, перегною і піску в співвідношенні 2: 2: 4: 1: 2, додайте ще трохи роздробленого деревного вугілля. Пересаджуючи маленькі сіянці, намагайтеся не відірвати залишки насіння, так як у пальми насіння довго забезпечують рослинка поживними речовинами. Коли з'явиться перший лист, ще раз пересадите молоді рослини в горщики більшого обсягу (діаметром приблизно 8 см) і поставте їх у світле місце.
3
Поки рослина молоде, його слід пересаджувати щорічно. Акуратно вийміть пальму з горщика, промийте коріння. Коренева система у пальми досить велика, тому їх можна трохи обрізати, також подрежьте всі хворі місця. Зрізи присипте деревним вугіллям або золою, обробіть Епін і дайте підсохнути. При кожній подальшій пересадці змінюйте горщик більш об'ємним.
4
Насипте в нього дренаж з керамзиту або битих цеглин. Потім насипте 1/3 частина грунту. Поставте рослину і засипте землею. Трохи утрамбуйте грунт навколо квітки і полийте.
5
Взагалі фінікова пальма не любить пересихання ґрунту, тому намагайтеся поливати її регулярно через два дні і обприскуйте по два-три рази на день.
6
Коли пальма досягне п'ятирічного віку, пересадка буде вимагатися набагато рідше - один раз в 2-3 роки. Проте варто щорічно міняти верхній шар ґрунту, хоча б на десять сантиметрів і додавати дернової землі.
7
Коли вашої пальмі виповниться п'ятнадцять років, можна її пересаджувати вже зовсім рідко, раз в п'ять, а то й шість років.