Як зробити паспарту для картини.

Будь картина або вишивка, навіть найпростіша, може прикрасити інтер'єр вашого будинку, якщо підібрати до неї відповідне оформлення. Дуже часто картини оформляють у паспарту - широку раму, яка обрамляє зображення, підкреслює його колірну гамму і акцентує увагу глядача на атмосфері картини. Виготовити паспарту, яке підійде і до картини, і до вашого інтер'єру, нескладно - для цього вам буде потрібно бавовняна тканина потрібного кольору, картон або кольоровий папір.
Вам знадобиться
  • - бавовняна тканина,
  • - картон/кольоровий папір,
  • - гострий ніж,
  • - двосторонній скотч.
Інструкція
1
З щільного картону виріжте прямокутник, попередньо вимірявши рамку, в якій розташовуватиметься паспарту. Відзначте центральну точку прямокутника і розмітьте на зворотному боці контур віконця, в якому буде розташовуватися картина.
2
Виміряйте параметри картини і зробіть віконце відповідно до них, зменшивши розміри на 1-2 мм. Для віконця намалюйте рівний квадрат або прямокутник, залежно від форми картини, з'єднайте лініями протилежні кути квадрата, щоб вони перехрестилися в центрі, і починайте розрізати картон по цих лініях макетним ножем.
3
Розрізавши пересічні лінії, відріжте зайвий картон, проводячи гострим ножем по лінійці з накресленим краях майбутнього вікна, підклавши під картон лист фанери або ДВП.
4
Оклейте вийшла картонну рамку дизайнерської папером або тканиною, підходящою за колірною гамою до картини і вашому інтер'єру, а потім загніть кромку тканини або паперу всередину, щоб рамка вийшла рівною і акуратною.
5
Для того щоб закріпити паспарту, можна використовувати двосторонній скотч. Для цього прикладіть паспарту до аркуша, прилеглому до рамки, і позначте олівцем прямокутник, який дорівнює отвору в паспарту. За межею ліній даного прямокутника нанесіть двосторонній скотч. Акуратно накладіть малюнок на лист з двостороннім скотчем і щільно притисніть.
6
Після почергового складання воєдино всієї конструкції картини - скла, паспарту, малюнка і задньої картонній рамки - наклейте на всі чотири сторони скла звичайний скотч і щільно притисніть його як з лицьового, так і з тильного боку. Після цього помістіть картину в рамку, за нею скотч буде не видно.
7
Не перестарайтеся з яскравістю кольорів рамки паспарту - чорний і білий кольори можуть створити неправильне сприйняття готової картини, вміщеній всередину, а всі інші кольори повинні вибиратися так, щоб вони не відволікали уваги від основного змісту картини.
8
Слідкуйте за тим, щоб картина і рамка гармонійно поєднувалися і сприймалися як єдине ціле. Тон рамки повинен бути спокійним і приглушеним, відповідним гамі малюнка або якогось елементу картини.