Як організувати гонки.

Гонки є одним з найбільш видовищних видів спорту. Існує безліч типів перегонів, кожен з яких розрахований на певний тип і клас транспортних засобів. Гонки - це перевірка на витривалість не тільки людей, а й машин.
Вам знадобиться
  • бюджет, гоночна траса, призи, служба безпеки.
Інструкція
1
Для початку необхідно вибрати тип гонок, від цього буде залежати вибір транспортних засобів гонщиків, тип гоночної траси, суддівська система.
2
Коли тип гонок обраний, необхідно вибрати і підготувати гоночну трасу, щоб вона задовольняла всім вимогам обраного типу гонок. Для різних типів гонок гоночна траса готується по-різному.
3
Гонки по трасі з асфальтовим покриттям діляться на кільцеві гонки і гонки з прискоренням.
4
Для кільцевих гонок підготовка траси полягає в її збиранні, установці захисних бар'єрів уздовж траси, організації місць для глядачів, суддів, команд технічної підтримки. Встановлюється сигнальна система старту для гонщиків. Проводиться оснащення стартової позиції розміткою. Розмітка стартової позиції в кільцевих гонках відрізняється від розмітки стартової позиції в гонках з прискоренням. Розмітка залежить від кількості гонщиків, які виступають на старт. У кільцевих гонках кількість гонщиків може варіюватися від 8 до 30, в гонках з прискоренням тільки два гонщика може виступати на старті.
5
Для гонок з прискоренням необхідний прямий ділянку траси з асфальтовим покриттям, довжина даної ділянки повинна бути 402 метри. Підготовка даної траси полягає в її збиранні, нанесенні розмітки, стартовою і фінішної смуг, в установці захисних бар'єрів уздовж траси. Встановлюється сигнальна система старту для гонщиків. У гонках з прискоренням роль сигнальної системи старту може грати людина, що сигналізує гонщикам жестами.
6
Для організації гонок по пересіченій місцевості необхідно розробити маршрут з урахуванням обраного типу гонок.
7
Для ралійного типу гонок необхідна траса з грунтовим, гравійним або змішаним типами дорожнього покриття. Траса складається з прямих і кривих ділянок, на певних ділянках траси встановлюються контрольні пункти, в яких гравці повинні відзначатися при проходженні. Обладнуються місця старту і фінішу, по всій довжині траси встановлюються захисні бар'єри для вболівальників.
8
Для такого типу гонок, як джип-тріал, траса готується на сильно пересіченій місцевості і розділяється на кілька етапів. На кожному етапі на різних ділянках траси встановлюються курсові ворота, через які гонщики повинні проїхати. Даний тип гонок може тривати кілька днів, тому необхідно організувати зону відпочинку і ремонту для гонщиків і їх транспортних засобів.
Зверніть увагу
Під час проведення гонок необхідно організувати контроль безпеки вболівальників та учасників перегонів. Для цього необхідно, щоб під час гонки присутня служба охорони, бригада служби порятунку або пожежна бригада, медичний персонал.
Корисна порада
Для учасників перегонів необхідно підготувати призи та нагороди.