Як визначити вектор магнітної індукції.

Для визначення вектора магнітної індукції знайдіть його абсолютну величину і напрям. Це можна зробити за допомогою еталонної магнітної стрілки і соленоїда. В соленоїді розрахуйте значення магнітної індукції, а її напрямок знайдіть за допомогою магнітної стрілки. За правилом буравчика знаходиться напрямок поля прямого струму і витка зі струмом.
Вам знадобиться
  • тонка магнітна стрілка, соленоїд, амперметр, правий буравчик.
Інструкція
1
Вектор магнітної індукції прямого провідника з токомСоберіте ланцюг з амперметра і прямого провідника, підключіть її до джерела струму. Визначте точку простору, де буде вимірюватися індукція магнітного поля, і виміряйте відстань від неї до провідника. Для цього опустіть на нього перпендикуляр і виміряйте його довжину в метрах. Підключіть джерело струму і виміряйте силу струму в ланцюзі за допомогою амперметра в амперах. Значення магнітної індукції знайдіть, поділивши силу струму на відстань від обраної точки до провідника і число 6,28, а результат помножте на магнітну постійну 1,26 • 10 ^ (- 6), B = I • 1,26 • 10 ^ (- 6)/(R • 6,28). Потім візьміть правий буравчик (підійде звичайний штопор) і почніть вкручувати його у напрямку руху струму, який за домовленістю направлений від позитивного полюса джерела до негативного. Рух рукоятки буравчика покаже напрям силових ліній поля, а побудований по дотичній вектор і буде показувати напрямок магнітної індукції.
2
Вектор магнітної індукції витка з токомСоберіте ланцюг з витка провідника, який являє собою коло з відомим радіусом і амперметром. Підключіть ланцюг до джерела струму і виміряйте його силу в амперах. Визначте індукцію в центрі витка, помноживши значення сили струму на 1,26 • 10 ^ (- 6) і поділивши на подвоєне значення радіуса витка в метрах B = I • 1,26 • 10 ^ (- 6)/(R • 2) . Обертайте рукоятку буравчика в напрямку кругового струму, і його поступальний рух покаже напрям вектора магнітної індукції в центрі витка.
3
Вектор магнітної індукції поля соленоідаРассчітайте магнітну індукцію соленоїда. Для цього виміряйте його довжину в метрах і порахуйте кількість витків в котушці. Зберіть ланцюг з соленоїдом і амперметром, підключивши її до джерела струму. Значення сили струму помножте на кількість витків і число 1,26 • 10 ^ (- 6), а результат поділіть на довжину соленоїда. Це і буде значення індукції всередині соленоїда. Встановіть магнітну стрілку у одного з торців соленоїда, її північний (синій) кінець покаже напрям вектора індукції всередині соленоїда.