Як знайти швидкість руху формула.

Для визначення швидкості різних видів руху знадобляться різні формули. Щоб визначити швидкість рівномірного руху, відстань поділіть на час його проходження. Середню швидкість руху знаходите складанням всіх відрізків, яке пройшло тіло, на загальний час руху. При рівноприскореному русі дізнайтеся прискорення, з яким рухалося тіло, а при вільному падінні висоту, з якої воно почало рух.
Вам знадобиться
  • далекомір, секундомір, акселерометр.
Інструкція
1
Швидкість рівномірного руху і середня скоростьІзмерьте відстань за допомогою далекоміра, яке пройшло тіло, а час, за який вона його подолало, за допомогою секундоміра. Після цього поділіть відстань, пройдену тілом на час його проходження, результатом буде швидкість рівномірного руху (v = S/t). Якщо тіло рухається нерівномірно, зробіть ті ж вимірювання і застосуєте ту ж формулу - тоді отримаєте середню швидкість тіла. Це значить, що якби тіло по даному відтинку шляху рухалося з отриманої швидкістю, воно було б у дорозі час, рівний измеренному. Якщо тіло рухається по колу, виміряйте її радіус і час проходження повного обороту, потім радіус помножте на 6,28 і поділіть на час (v = 6,28 • R/t). У всіх випадках результат вийде в метрах в секунду. Для перекладу в кілометри на годину помножте його на 3,6.
2
Швидкість равноускоренного двіженіяІзмерьте прискорення тіла за допомогою акселерометра або динамометра, якщо відома маса тіла. Секундоміром заміряйте час руху тіла і його початкову швидкість, якщо тіло не починає рухатися зі стану спокою. Якщо ж тіло рухається зі стану спокою, вона дорівнює нулю. Після цього дізнайтеся швидкість тіла, додавши до початкової швидкості твір прискорення на час (v = v0 + at).
3
Швидкість вільно падаючого Телас допомогою далекоміра виміряйте висоту, з якої падає тіло в метрах. Щоб дізнатися швидкість, з якою воно долетить до поверхні Землі (без урахування опору повітря), помножте висоту на 2 і на число 9,81 (прискорення вільного падіння). З результату витягніть квадратний корінь. Щоб знайти швидкість тіла на будь-якій висоті, застосовуйте ту ж методику, тільки від початкової висоти, віднімайте поточну і отримане значення підставляйте замість висоти.