Як перевірити ємність конденсатора.

Щоб перевірити ємність плоского конденсатора, виміряйте площу його пластин і відстань між ними. За допомогою спеціальної таблиці визначте діелектричну проникність середовища між пластинами і зробіть розрахунок. Для перевірки ємності довільного конденсатора увімкніть його в ланцюг змінного струму з відомою частотою, зніміть потрібні свідчення вирахувати її за формулою.
Вам знадобиться
  • амперметр, вольтметр, лінійка, штангенциркуль, таблиця діелектричної проникності різних середовищ.
Інструкція
1
Перевірка ємності довільного конденсатораІзмерьте ємнісний опір конденсатора в даному колі змінного струму. Для цього зберіть ланцюг, що складається з конденсатора і амперметра. Паралельно конденсатору приєднаєте вольтметр. Підключіть ланцюг до джерела змінного струму з відомою частотою. Зніміть значення сили струму в амперах (амперметр) і напруги в вольтах (вольтметр). Поділіть значення напруги на силу струму і отримаєте ємнісний опір конденсатора (Xc = U/I). Крім конденсатора в ланцюзі не повинно бути інший навантаження, а джерело струму повинен бути змінним! Ток нарощуйте дуже повільно, щоб не зіпсувати конденсатор. Для того щоб знайти ємність конденсатора, число 1 поділіть на значення ємнісного опору, частоту струму в ланцюзі і число 6,68 (C = 1/(Xc • f • 6,28)). Результат отримаєте в Фарадах і порівняйте з тим, що написаний на корпусі конденсатора.
2
Перевірка ємності плоского конденсатораОпределіте площа обкладки конденсатора. У переважній більшості випадків обкладки таких конденсаторів круглі, тому виміряйте її діаметр в метрах, зведіть його в квадрат і поділіть на 4, а результат помножте на 3,14. Якщо обкладка являє собою прямокутник, помножте ширину цього прямокутника на його висоту. Штангенциркулем виміряйте відстань між пластинами конденсатора і переведіть його в метри.
3
Якщо між пластинами знаходиться якась речовина, за допомогою таблиці діелектричної проникності речовин визначте її значення. Якщо нічого немає, вважайте її рівною 1. Площа однієї обкладки помножте на значення діелектричної проникності і число 8,85 • 10 ^ (- 12) (електрична постійна) і поділіть на відстань між пластинами. Результатом буде ємність плоского конденсатора, яку можна порівнювати із заявленою.