Як виготовити автоклав. Як зробити автоклав в домашніх умовах.

Автоклав являє собою герметично закривається ємність, призначену для консервування продуктів. За рахунок надлишкового тиску всередині котла створюється температура, яка перебуває вище 100 ° C, що дозволяє добитися високої якості їжі.
Вам знадобиться
  • Манометр, запобіжний клапан, термометр. ємність з алюмінію або нержавіючої сталі, штуцер, дриль, свердло, фаски для різьблення, стрічка для герметизації, металева трубка, заглушена з нижньої сторони, ущільнювач з харчової гуми, четирёхсекціонний хомутів, гайки-баранчики, смуги металу товщиною близько 3 мм з прорізами під кріпильні гвинти, ручка з низькою теплопровідністю
Інструкція
1
Підберіть підходящу ємність. В якості автоклава можна використовувати бідон, флягу. Головне, щоб вони були виготовлені з харчових металів - алюмінію або нержавіючої сталі.
2
У кришці майбутнього автоклава спочатку висвердлите отвір, потім наріжте різьбу, рівну зовнішньому діаметру штуцера, призначеного для установки манометра. Вверніть штуцер.
3
Аналогічну процедуру виконайте для установки запобіжного клапана. Замість нього можна змонтувати штуцер підкачки повітря та стравлювання тиску вручну, але це ускладнить контроль над процесом. Всі з'єднання ретельно герметизують спеціальною стрічкою.
4
Якщо передбачається установка термометра, то під нього в кришці закріплюється металева трубка, заглушена з нижньої сторони.
5
Для додання герметичності до кришки підберіть відповідне ущільнення з харчової гуми.
6
Приступайте до виготовлення та монтажу пристосування кріплення кришки і утримування її. Для цього на горловині ємності закріпіть хомут, що складається з чотирьох секцій. У місцях з'єднання секцій встановіть хитні гвинти діаметром 8 мм. Для притиску ж кришки передбачте спеціальні гайки-баранчики.
7
Далі на кришці встановіть навхрест спеціальні смуги металу, товщиною близько 3 мм з прорізами під кріпильні гвинти. Між собою смуги скріпіть в центрі перетину. Як кріплення використовуйте ручку, виготовлену з будь-якого теплоизолирующего матеріалу.
8
Після складання автоклава обов'язково зробіть його опресовування. Для цього закачайте повітря всередину і створіть тиск, що дорівнює робочому. Якщо на слух витоків повітря не простежується, залиште його на добу і подивіться, як поведе себе тиск. Якщо проблем не з'явилося, то пристрій готовий до роботи.
Зверніть увагу
Для правильного виготовлення пристрою потрібні кілька допоміжних приладів і пристроїв. Обов'язковими при цьому будуть манометр і запобіжний клапан, бажаним елементом - термометр.