Як відучити дитину від хитання.

Звичайно, вам неприємно, якщо ваш малюк колупається в носі, гризе нігті або монотонно розгойдується в ліжка. А ще неприємніше, що від усіх цих шкідливих звичок відучити дітей буває вкрай складно. Іноді батьки і самі в замішанні: звідки беруться подібні звички? Адже ми не подавали приклад, як гризти нігті або колупатися в носі? Якщо ви зважилися боротися зі шкідливими звичками вашого чада - наберіться терпіння, дійте послідовно і намагайтеся не допускайте помилок. Як же спробувати позбавити малюка від поганої звички - гойдатися в ліжка?
Інструкція
1
Для початку ви повинні зрозуміти, що дитина не на зло вам розгойдується в ліжечку або на стільці. Дитина це робить інстинктивно, отримує від своїх дій задоволення і позитивні емоції. Швидше за все, маляті не вистачає інших радостей в житті, не вистачає почуття захищеності. Подумайте, може ви його мало обіймаєте, цілуєте, садите на коліна? Або йому не вистачає якихось розваг, раз він намагається сам себе розважити подібним чином.
2
Іноді допомога фахівця просто необхідна. Наприклад, у мами вагітність протікала з будь-якою патологією або були важкі пологи. Всі ці фактори можуть позначитися і на здоров'ї малюка. Тільки він зможе визначити - родова травма у вашого дитини або просто дефіцит уваги і ласки.
3
Не треба дитину карати за його звичку розгойдуватися. Ви тільки зайвий раз будете травмувати його психіку, і тим самим ще більше підштовхнете до тих же самим діям - вийде замкнене коло. Покарання тут абсолютно безглуздо. Надавайте малюкові більше уваги, обіймайте і пестіть його.
4
Якщо у дитини є потреба в ритмічних рухах (похитування) - купіть малюкові гойдалки, і нехай гойдається на них хоч цілий день! Таким чином, ви і дитини розважить, і позбавите його від шкідливої звички, і задовольните його потребу в погойдуванні.
5
Добре на ніч дитині зробити легкий розслабляючий масаж у вигляді погладжувань. Можна при цьому щось наспівувати або розповідати. Це допоможе зняти втому, напругу, і знову ж, дитина відчуває ваше тепло, ласку і увагу.
6
Звичайно, швидко позбутися шкідливої звички не вийде, треба набратися терпіння. Якщо дитина рік любив себе розгойдувати в ліжечку перед сном, то близько року і вам буде потрібно постійно стежити, щоб було чим зайняти малюка.