Як складати казки дітям.

Чого тільки немає в наш час для того, щоб зайняти увагу дитини: мультфільми, книжки з картинками, відеоігри, аудіозаписи з казками ... Але що ж робити, якщо ваша дитина просить вас придумати казку спеціально для нього? Звичайно, простіше включити йому улюблений мультик і піти займатися своїми справами. Але простіше - не завжди краще. Дітям потрібно нашу увагу, наша близькість. Інакше вони почнуть віддавати перевагу наше суспільство героям мультфільмів, які не стануть лаяти за невивчені уроки і розкидані іграшки.
Інструкція
1
Для початку згадайте, які казки і які герої подобаються дитині. Якщо ваша дочка обожнює фей та чарівників, навряд чи казка про роботів буде їй цікава. Нехай головний герой несе в собі риси улюбленого героя вашого малюка, і в той же час чимось нагадує самої дитини, зовні або за характером. Герой може бути трохи старше слухача казки, але нехай їх не розділяє занадто велика різниця у віці. За пригодами такого героя дитина буде стежити з великим інтересом, співпереживаючи йому.
2
Не перестарайтеся, коли будете придумувати негативних персонажів: як би ваш малюк не почав їх бояться всерйоз. Втім, якщо у дитини вже є якийсь конкретний страх, нехай казка допоможе його перемогти.
3
Ви можете покласти в основу казкової історії якусь реальну проблему вашої дитини, наприклад, страх темряви або нелюбов до прибирання. Можна скласти історію про маленьку фею, яка втратила свою чарівну паличку, бо у неї в кімнаті був безлад, або про совеня, який боявся темряви.
4
Придумайте головному герою друзів, які підтримають його у важкій ситуації. Нехай герой допоможе їм, показуючи, що він достатньо сильний, щоб впорається зі своїми труднощами.
5
У міру наближення історії до розв'язки проблема головного героя повинна вирішитися, спільними зусиллями його самого і його друзів. Не варто занадто покладатися на магію або механізми майбутнього - нехай герой проявить сміливість, витримку, розум. Тоді дитина відчує, що перемога над його страхами і невдачами в його руках, навіть якщо у нього немає чарівної палички або лазерного пістолета.
6
Злодій повинен бути переможений, але не варто придумувати йому жахливу смерть: краще нехай з ним станеться щось, що робить його смішним і зовсім не небезпечним. Нехай дитина посміється над своїм страхом. Негативний персонаж також може перейти на сторону героїв, зміниться в кращу сторону, переосмисливши свою поведінку. Це допоможе дитині уникнути зайвої агресії в своїх уявленнях про методи вирішення життєвих проблем.
7
Якщо дитині сподобалося слухати вашу історію, а вам - складати її, будьте готові до того, що незабаром у вас попросять продовження. Накидайте сюжет у вільний час: це допоможе вам відволіктися від повсякденних проблем. Багато дитячих книги народилися завдяки тому, що автор всього лише вирішив на дозвіллі записати складену для своїх дітей казку ... Може, і у ваших героїв є шанс поселитися під книжковою обкладинкою?
Зверніть увагу
Будьте дуже тактовні, якщо ваша дитина захоче розповісти вам свою власну казку. Критика і глузування в даному випадку недоречні.
Корисна порада
Якщо дитина не проти, можете використовувати як героїв казки його улюблених ляльок або інші іграшки. Не перешкоджайте, якщо малюк захоче брати участь у створенні казки разом з вами.