Як намалювати грушу.

З малюванням натюрморту стикається будь-який початківець художник. Вміння передавати з натури композицію предметів, передавати тінь і світло, створювати об'ємний ефект і визначати, звідки падає світло, як відзначати на предметах натюрморту рефлекси і тіні - всі ці навички необхідні для того, щоб надалі малювати в інших жанрах. Ви можете спробувати намалювати з натури невеликий натюрморт у вигляді груші, вибравши в якості матеріалів пастель або гуаш.
Вам знадобиться
  • - гуаш,
  • - пастель.
Інструкція
1
Накидайте на аркуші паперу контур груші з хвостиком, а потім наберіть на пензлик жовту гуаш і зафарбуйте всю внутрішню поверхню контуру, намагаючись робити мазки нерівномірно. Деякі фрагменти повинні залишитися білими.
2
Дочекайтеся повного висихання жовтого шару, а потім наберіть на пензлик помаранчеву фарбу і зафарбуйте їй половину груші, роблячи лінію між жовтим і помаранчевим кольорами нерівній і розсіяної - так груша буде виглядати реалістичніше.
3
Змішайте на палітрі помаранчевий і темно-червоний колір, щоб зробити його більш насиченим, і покрийте цим кольором помаранчевий шар фарби, створюючи в центрі груші невелике кольорова пляма. Потім проробіть області світла і тіні, створюючи плавні переходи між темними і світлими відтінками кольорів.
4
Обробіть контури груші кольоровими олівцями, зробіть всередині помаранчевої поверхні невелику штрихування і нанесіть світлові відблиски білої гуашшю, щоб створити об'ємну і гладку поверхню малюнка.
5
Також грушу можна намалювати без використання фарб - для цього вам буде потрібно пастель різних кольорів і спеціальна пастельна папір. Накидайте пастеллю обриси однієї або декількох груш, а потім нанесіть основні тони ребром пастельних крейди - наприклад, червоні, жовті і оливкові.
6
Домалюйте темними крейдою хвостик у кожної груші. Слідкуйте також за тим, щоб змалювати правильну форму груші - витягнутий кінець повинен починатися з кулястої форми. У місці з'єднання кулі з витягнутою частиною намітьте велику тінь, яка створить об'ємний ефект.
7
Висвітліть круглий відблиск на передній частині груші. Зафарбуйте фон відповідними кольорами, згладжуючи кордону між тонами, а потім, якщо ви малюєте пастеллю, розтушуйте штрихування пальцем, створюючи гладку поверхню картини.