Як провести батьківські збори в саду.

Результати освітнього та виховного процесів в дошкільному закладі залежать від багатьох умов. Одне з них - це хороші відносини вихователя і батьківського колективу. Досягти взаєморозуміння, добрих і щирих відносин можна завдяки батьківським зборам.
Інструкція
1
Батьківські збори необхідно проводити регулярно, не менше одного разу на два-три місяці. З їх темами потрібно познайомити батьків заздалегідь. Це можна зробити на першій зустрічі, у вересні, або вивісити оголошення на інформаційному стенді.
2
Влаштуйте виставку дитячих робіт: малюнків, аплікацій, виробів з природних матеріалів. Не забудьте підписати назву роботи та ім'я автора. Батькам буде приємно побачити, яких успіхів домігся їх дитина.
3
Ви можете провести збори у вигляді лекції, бесіди з фахівцями, анкетування. Якщо хочеться чогось незвичайного, творчого, організуйте КВН для батьків або відкритий захід. Все залежить від того, яких цілей ви прагнете досягти.
4
Заздалегідь заплануйте питання, які необхідно вирішити з батьками. Ви можете обговорити майбутні заходи (екскурсії, виставки, театральні постановки) або вирішити фінансові питання. Складіть докладний план, в якому вкажіть, хто і в якій послідовності буде виступати, прорахуйте час на кожен виступ.
5
На перших зборах виберіть членів батьківського комітету на цей рік. За підсумками минулого року з виступом про витрачені кошти повинен виступити голова батьківського комітету.
6
Познайомте батьків з новими методами у вихованні та освіті дошкільнят. Розкажіть про те, як ви використовуєте їх у своїй роботі з дітьми, і про те, наскільки успішно це у вас виходить.
7
Якщо збори проводяться в підготовчій групі, роздайте батькам зошити з роботами їхніх дітей. Розкажіть про те, як потрібно займатися з хлопцями будинку, на що особливо варто звернути увагу. Познайомте їх також з тим, що діти повинні знати і вміти перед надходженням в перший клас.
8
Розкажіть батькам, наскільки дружні діти, чи немає конфліктів між ними. Зверніть їхню увагу на те, як вони можуть допомогти вам у розвитку взаємовиручки, відповідальності, витримки у хлопців.
9
Запросіть для виступу фахівців: психолога, логопеда, медичного працівника чи соціального педагога. Попередньо вам потрібно провести анкетування, щоб з'ясувати, чия консультація потрібна батькам.
10
Чи не висловлюйте невдоволення щодо поведінки або навчання будь-якого дитини в присутності інших батьків. Всі індивідуальні бесіди проводите в кінці зборів.
11
Будьте тактовні і уважні, і ви досягнете такого ж доброзичливого ставлення до себе.