Як вибрати кабель.

В повсякденному житті ми використовуємо безліч електропобутових приладів, яким потрібні різні дроти і кабелі, при виборі і розміщенні яких потрібні спеціальні знання та правила. Вибираючи кабель або провід, потрібно керуватися основним критерієм - товар купувати тільки у виробників відомих марок і зарекомендували себе у сфері надійності та якості.
Інструкція
1
В житлових приміщеннях в основному застосовують провід марки ПВС і кабелі таких марок як, ВВГ, NYM і ВВГнг. ПВС провід являє собою скручений, з круглим перерізом, мідний дріт. Застосовується для підключення електроінструменту та побутових електроприладів, в садівництві. Укладання проводу виробляється при температурі від 15о С до + 40о С. Провід ізольований матеріалом з ПВХ-пластикату. Жила - мідна, гібкая.ВВГ відноситься до силових кабелів. Застосовую його в стаціонарних установках для розподілу електричної енергії напругою від 0,66 до 1 кВ, в температурному інтервалі від -50 до +50 градусів і вологості до 98%. Кабелі ВВГ застосовується для прокладки в побутових і виробничих приміщеннях, як в сухих так і вологих. ВВГнг кабель відрізняється від ВВГ тим, що його оболонка зроблена з термостійких матеріалів, тому його застосовують на об'єктах з підвищеними вимогами до електричної та пожежної безопасності.Жіла кабелю ВВГ і ВВГнг виготовлена з м'якої мідного дроту круглого перерізу. При збільшенні перерізу понад 16 кв.мм, жила виконується у вигляді багато дротяного жгута.І нарешті, кабель марки NYM. Завдяки додатковому шару мело-гумової ізоляції у цього кабелю, підвищується його стійкість до утворення тріщин при укладанні в екстремальних умовах. Зовнішня ізоляція виготовлена з більш еластичного пластикату, що веде до підвищення безпеки. Завдяки цим якостям популярність цей кабель безперервно зростає.
2
Перерізом кабелю вважають площа електропровідний жили. За формулою? (= 3,14) xr2 розраховується перетин круглої жили. У кабелі, як правило, є кілька жил, тому загальне перетин ровняется сумі перерізів кожної жили. Для вимірювання діаметра дроту використовують штангенциркуль і мікрометр.Сеченіе кабелю вибирається з урахуванням майбутньої навантаження. Однак слід враховувати, що перетин алюмінієвого проводу слід підбирати на порядок вище, так як його провідність на 40% нижче, ніж у мідного проводу. В основному застосовуються стандартні види перетинів від 0,75 до 10 мм.Для вибору кабелю з урахуванням навантаження використовують спеціальні таблиці, однак досвідчені електрики використовують спрощений розрахунок перетину дроту: кабель перетином у 1 мм2 витримує струм в 10А та потужність 2,2 кВт (10Ах220В = 2,2 кВт) .Приклад: ваш електроприлад має потужність 8 кВт, сила струму відповідно 36А (8000Вт: 220В = 36А), звідси випливає, що перетин дроту має бути 4 кв.мм (36А: 10А = 3,6 мм2 стандарт 4 кв .мм).
Зверніть увагу
Кабель або дріт рекомендується купувати з запасом. В разі нестачі кабелю, його можна і наростити, але це погіршує його характеристики, призводить до втрат і перегріву, та й міцність цілого завжди вище, ніж зрощеного з кусков.Предпочтеніе при виборі проводу або кабелю краще віддавати продукції з мідними проводами, так як алюміній в силу своїх хімічних властивостей при зіткненні з повітрям окислюється і поступово разрушается.Прі зрощуванні мідних проводів з алюмінієвими, необхідно використовувати клемнікі.Конци гнучкого кабелю перед приєднанням до електроприладів (вилкам, розеток) необхідно пропаять.