Як вивчити програмування.

Вивчення будь-якої мови програмування займає довгий час. Щоб віртуозно опанувати всіма навиками написання програм, піде дуже багато часу і сил. Багато починаючі програмісти посилено налягають на теорію, проте це не зовсім правильно. Ключове поняття в будь-якому ЯП - практика.
Вам знадобиться
  • - підручник з ЯП;
  • - готові програми на мові
Інструкція
1
Скачайте якомога більшу різних готових скриптів і прикладів програм з сайтів, присвячених програмуванню. Почитайте перші мануали на різних форумах. На ресурсах для програмістів часто складаються своєрідні FAQ для новачків.
2
Відкрийте книгу з програмування. Бажано обзавестися паперовим варіантом, тому електронні книги незручні в плані пошуку необхідної інформації. Більше того, у звичайних підручниках завжди можна залишати певні помітки для кращого запам'ятовування.
3
Перегляньте перші приклади, наведені в книзі, спробуйте дати їм самостійне пояснення. Якщо щось не зрозуміло, знайдіть відповідні коментарі видавця або скористайтеся словником функцій, який зазвичай дан в кінці боле-менш серйозного підручника.
4
Ознайомтеся з базовими поняттями (змінна, функція, масив і т.д.). Дізнайтеся, які операції можна проводити над одиницями ЯП.
5
Відкрийте найпростіший скрипт (навчальні скрипти можна знайти також на ресурсах, присвячених програмуванню). Прочитайте його код, спробуйте зрозуміти, як він працює, і як працюють його різні елементи. Розбийте програму на кілька кроків. Для роз'яснення деяких моментів завжди можна скористатися підручником.
6
Спробуйте самостійно відтворити скрипт. Якщо не виходить, спробуйте накидати план реалізації програми щодо окремих дій. Спробуйте обміркувати інші прийоми, які можна використовувати при написанні такого додатка.
7
Іноді користуйтеся офіційною документацією ЯП, оскільки саме в ній розробники розповідають всі принципи роботи тих чи інших параметрів.
Зверніть увагу
Не починайте знайомство з мовою з теорії. Це може відбити всяке бажання вивчати мову.
Корисна порада
Перед покупкою певного підручника обов'язково прочитайте про нього в інтернеті, або для ознайомлення скористайтеся електронним варіантом. Також добре підійдуть своєрідні збірники завдань з програмування, забезпечені коментарями та рішеннями.
Знання мови програмування корисно навіть у тому випадку, якщо ви не збираєтеся в майбутньому стати професійним програмістом. Навчившись програмувати, ви не тільки станете краще розбиратися в комп'ютерних технологіях, але й зможете самостійно створювати потрібні вам програми.
Вам знадобиться
  • - середовище програмування;
  • - довідкові матеріали.
Інструкція
1
Спочатку виберіть мову програмування, який ви будете вивчати. Підходьте до цього дуже відповідально, виходячи з тих завдань, які ви в майбутньому збираєтеся вирішувати. Наприклад, якщо ви хочете в максимально короткі терміни опанувати мову і навчитися писати прості програми, то найкращим вибором буде мова Delphi. Він дуже поширений, для нього існує зручне середовище програмування Borland Delphi. Команди цього мови прості і інтуїтивно зрозумілі.
2
На Delphi можна писати самі різні програми, але більшість серйозних програмних продуктів написані на інших мови х - зокрема, на C ++. Варто відзначити, що ця мова дуже люблять хакери, так як з його допомогою можна створювати дуже маленькі програми розміром в декілька кілобайт. Мова C ++ універсальний, на ньому можна писати практично будь-які додатки. Для роботи з ним існує дві основні середовища розробки: Borland C ++ Builder і Microsoft Visual Studio. Остання середовище дозволяє працювати і з мови ми C, C #, VB.
3
Мова програмування вибраний. Тепер скачайте для нього одну зі згаданих вище програмних середовищ. Це спеціальні програми, в яких ви будете створювати код ваших додатків. Слід зазначити, що продукти від Borland освоїти набагато простіше, ніж Visual Studio від Microsoft. В той же час, Visual Studio є більш універсальною програмою, що дозволяє програмувати на різних мови х.
4
Незалежно від того, яке середовище програмування ви виберете, подальші ступені вивчення мови однакові. Перш за все, вам знадобляться різні довідники і книги по обраному мові, що описують його синтаксис і правила програмування. Але не варто відразу заглиблюватися у вивчення літератури, освоїти мову набагато простіше на конкретних прикладах.
5
Знайдіть у мережі покрокові опису створення найпростіших програм на вибраному вами мовою. Це можуть бути текстові редактори, медіаплеєри, провідники і т.д. Повторюючи крок за кроком процес створення програми, ви познайомитеся як з можливостями програмного середовища, так і з правилами написання та компіляції програм.
6
Обов'язково привчіть себе до правильного стилю програмування. Створюючи програму, спочатку на листку паперу ретельно опрацювати алгоритм її роботи. Чим точніше буде алгоритм, тим простіше вам буде перевести його на мову коду. Під час написання коду не лінуйтеся вставляти коментарі, без них ви через пару місяців насилу зможете розібратися в исходнике власного додатка. Те, що зараз здається простим і ясним, з часом стане зовсім незрозумілим. Коментарі допоможуть вам швидше розібратися в коді вашої програми.
7
Однією з помилок початківців програмістів є механічне заучування якихось програмних конструкцій без розуміння їх суті. Якщо вам щось незрозуміло, розбирайтеся, шукайте відповіді. Незрозумілі моменти мають властивість накопичуватися: чим їх більше, тим важче вам буде програмувати. Мало знати, що «ось це робиться ось так» - треба розуміти, чому застосований саме такий код і як він працює. Ви будете вправі сказати, що вмієте програмувати, коли зможете, взявши ручку і аркуш паперу, без звернення до довідників перевести якийсь алгоритм в програмний код.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5yBSRAdxSho