Як перевірити туберкульоз.

Своєчасна діагностика туберкульозу надзвичайно важлива для проведення лікування і порятунку життя пацієнта. Складність постановки діагнозу полягає в тому, що захворювання має безліч форм, які можуть проявлятися найрізноманітнішими симптомами. Саме тому в процесі діагностики не обійтися без спеціальних досліджень.
Інструкція
1
Масова туберкулінодіагностика (реакція Манту) - основний метод виявлення туберкульозу у дітей та підлітків. Медична сестра водить внутрикожно туберкулін, а через 72 години оцінює індивідуальну реакцію на препарат. На місці уколу виникає інфільтрат (папула), розмір якого значно більше у інфікованих і хворих осіб. Вимірювання папули проводиться за допомогою прозорої лінійки. При відсутності папули або при легкому почервонінні місця введення туберкуліну реакція вважається негативною. Додаткова діагностика в цьому випадку не потрібна. Папула більше 5 мм трактується як позитивна нормергіческіе реакція. При розмірі інфільтрату більш 17 мм реакція вважається вираженою. В останніх випадках необхідно ретельне обстеження дитини і консультація фтизіатра. Велике значення має оцінка результату в динаміці. Віраж (різке збільшення розміру інфільтрату в порівнянні з попереднім роком) вказує на те, що дитина була інфікована туберкульозом і має нестерильний імунітет. В цьому випадку показано додаткове обстеження і проведення хіміопрофілактики ізоніазидом.
2
Новим точним методом виявлення туберкульозу є Діаскінтест. Технологія його проведення ідентична технології проведення проби Манту. Реакція оцінюється також по тому 72 години, але позитивну відповідь (припухлість більше 5 мм) з великою часткою ймовірності вказує на наявність туберкульозу.
3
Рентгенологічні методи масово застосовуються для діагностики туберкульозу серед дорослого населення. Флюорографія і рентгенологічне обстеження дозволяють побачити зміни в легенях і припустити туберкульоз.
4
Бактеріологічний метод діагностики є основним при підозрі на туберкульоз (якщо на підставі попередніх методів дослідження підозрюється захворювання). Якщо в аналізі мокротиння виявляються кислотостійкі мікобактерії, які є збудниками туберкульозу, пацієнту ставиться відповідний діагноз і починається лікування.