Як полагодити вінчестер.

Вінчестер являє собою складний пристрій, що використовує останні наукові досягнення мікроелектроніки, мікромеханіки і теорії кодування. Без використання спеціального обладнання здійснити повноцінний ремонт жорсткого диска неможливо. З усіх видів несправностей вінчестера в звичайних умовах рекомендується ремонтувати тільки плату електроніки.
Вам знадобиться
  • - справний жорсткий диск;
  • - тестер;
  • - осцилограф.
Інструкція
1
Проведіть первинну діагностику жорсткого диска, підключивши його до окремого блоку живлення. При цьому протягом 4-7 секунд повинен бути чутний характерний звук, який свідчить про розкручуванні шпиндельного пристрою. Після цього повинен послідувати клацання, що свідчить про виведення головок із зони паркування. Потім слід легкий тріск тривалістю 1-2 секунди, супроводжуючий процес рекалібровкі.
2
Якщо при включенні живлення жорсткого диска чується періодичний стук, це говорить про те, що накопичувач не може прочитати інформацію з поверхонь дисків. Це може бути наслідком несправності комутатора в гермоблоке або плати електроніки. Замініть плату управління на свідомо справну з вінчестера такої ж моделі, що використовує аналогічну версію мікропрограми. Якщо стуки припиняться, але вінчестер не заробив, продовжуйте шукати несправність в комутатор гермоблока.
3
Перевірте якість припаювання мікросхеми управління двигуном шпінделя. При необхідності перепаять її. Якщо мікросхема була схильна до тривалого перегріву, ймовірно, вона вийшла з ладу. У цьому випадку замініть її справної мікросхемою.
4
Якщо несправність вінчестера призвела до виходу з ладу блоку живлення комп'ютера, причиною може бути поломка-пробою захисного діода в ланцюзі +12 В. Продзвоните даний ланцюг тестером і демонтуйте захисний діод, а найближчим часом замініть його. Безвідмовна робота вінчестера без діода можлива, але не гарантується.
5
При здійсненні ремонту жорсткого диска в домашніх умовах дотримуйтесь принципу «не робити гірше, ніж було». Постарайтеся точно визначити причину несправності, якщо вона пов'язана з неробочої технічною частиною накопичувача на жорстких магнітних дисках, здайте вінчестер на ремонт в спеціалізований сервісний центр. Також не слід ризикувати, якщо на диску міститься дійсно важлива особиста або службова інформація.
Зверніть увагу
Щоб уникнути втрати цінної інформації, що зберігається на жорсткому диску, зробіть її резервну копію. Використовуйте для резервування додатковий жорсткий диск, флеш-накопичувачі, диски CD та DVD.
У домашніх умовах самостійно провести ремонт вінчестера в разі його серйозної поломки просто не вдасться, оскільки у вас немає необхідного обладнання. Якщо справа стосується поломки плати електроніки, ви можете спробувати провести ремонт самостійно. Як це зробити, читайте далі.
Вам знадобиться
  • - тестер;
  • - осцилограф;
  • - робочий жорсткий диск.
Інструкція
1
Підключіть жорсткий диск до окремого блоку живлення і зробіть його первинну діагностику. При включенні живлення на протязі близько семи секунд ви повинні чути звук характерний для розкручування шпиндельного пристрою, потім повинен послідувати клацання, який говорить про виведення головки з місця парковки. Після цього ви повинні почути характерний тріск, який вам розповість про те, що в даний момент йде процес рекалібровкі.
2
Прислухайтеся. Якщо під час включення живлення жорсткого диска ви почуєте періодичний стук, це означає, що накопичувач не може зчитати інформацію з поверхні дисків. Значить потрібно лагодити гвинт. Подібний стукіт може бути спровокований несправностями в гермоблоке або ж якийсь поломкою в платі електроніки.
3
Щоб полагодити гвинт, встановіть на нього справну плату електроніки з жорсткого диска такої ж моделі, який використовує аналогічну версію мікропрограми. Якщо в результаті цих дій стуки припинилися, але вінчестер не заробив, то продовжуйте шукати несправність. Вона може бути в комутаторі гермоблока.
4
Перевірте, наскільки якісно припаяна мікросхема управління двигуном шпінделя. Якщо є така необхідність, перепаять її. Могла бути така ситуація що в результаті тривалого перегріву дана мікросхема вийшла з ладу. У такому випадку, щоб полагодити вінчестер, замініть її на справну. Іноді під час подібної перевірки може вийти з ладу і блок живлення. Це свідчить про те, що в вінчестері стався пробій захисного діода 12-тівольтной ланцюга.
5
Продзвоните цей ланцюг тестером. Можна витягти діод і знову використовувати вінчестер, але в такому разі його надійна робота гарантуватися не може. Замініть діод на новий. В першу чергу, при ремонті гвинта в домашніх умовах намагайтеся не зробити гірше, ніж було. Якщо ви не впевнені у власних силах, краще відразу віддайте гвинт в сервісний центр.