Як чистити цибулю. Як почистити ріпчаста цибуля.

Лук є універсальним продуктом, який додають практично в усі страви. Він дуже смачний і корисний, тільки от чистка цього пекучого овоча є малоприємним заняттям через вміст в ньому ефірних речовин, які здатні викликати сльозоточивість. Але, тим не менш, є кілька перевірених способів, що допомагають уникнути цієї проблеми.
Інструкція
1
При чищенні ріпчастої цибулі надіньте окуляри для плавання, які здатні створити фізичний бар'єр між пекучими речовинами і очима.
2
Ріжте цибулю перед вентилятором, потік повітря буде забирати його шкідливі речовини. Або просто створіть в приміщенні невеликої сквознячок.
3
Під час чистки і нарізки лука не зрізайте коренів.
4
Під час чистки або нарізки лука жуйте петрушку. Це окислит видають різкий запах речовини і знешкодить їх.
5
Поставте на столі поруч з обробною дошкою запалену свічку. Вона також здатна усунути неприємний ефект.
6
Щоб знизити виділення шкідливих речовин, перед чищенням і нарізкою лука необхідно потримати його якийсь час в холодильнику.
7
Перед чищенням цибулі наберіть в рот холодної води або червоного сухого вина і ні в якому разі не спльовують до кінця операції.
8
Візьміть половинку лимона і ретельно натріть ніж і руки, після цього можете сміливо приступати до чищення і нарізці лука.
9
Скористайтеся блендером - це один з найбезпечніших способів нарізки лука.
10
Найкращим і дієвим засобом при чищенні лука є холодні водні процедури. Для цього змочіть цибулину в холодній воді і при чищенні і нарізці періодично змочуйте в ній ніж і руки. Даним способом користуються навіть досвідчені кулінари.
11
Іноді дуже складно почистити цибулю, коли лушпиння ламається і не дає себе підчепити. Щоб цього уникнути, ненадовго замочіть цибулю в холодній воді. Після цього зробіть поздовжній надріз від кореня, і вся лушпиння знімається в один прийом.
12
Щоб швидко і легко зняти лушпиння з маленької цибулини, на кілька секунд опустіть її в гарячу воду.
Корисна порада
Ріпчасту цибулю буває різних сортів, кожен з яких відрізняється за ступенем своєї пекучості і ядреная. Є навіть солодкий лук, який не викликає сльозоточивості при чищенні, однак попит на нього дуже маленький через відсутність в ньому деяких корисних властивостей.