Як пересадити яблуні. пересадити яблуню краще навесні або восени.

Будь садівник знає про те, що пересадка будь-якого дерева - це завжди стрес для рослини. Але бувають ситуації, коли це неминуче: зміна планування ділянки, ремонт саду, надмірне ущільнені посадки або збереження старого сорту. Особливо шкода садівникові залишати улюблені яблуньки, якщо ділянка продається або змінюється. Чи можна пересаджувати дорослі яблуні ? Звичайно, це робити можна, але дотримуючись певних правил.
Вам знадобиться
  • - садовий інструмент;
  • - матерчаті стрічки і щільні мотузки;
  • - рогожа або дошки для коренів;
  • - вода, посадочні кілки, розтяжки.
Інструкція
1
Перед пересадкою дорослого дерева кілька разів подумайте, чи так це необхідно. Не варто пересаджувати хворі і слабкі дерева (з ушкодженнями стовбура і коренів). Дорослі яблуні можна пересаджувати, якщо їм менше 15 років. Для карликових підщеп цей термін трохи більше.
2
Підготуйте посадочні ями на новому місці. Вони повинні бути в 1,5 рази більше земляного кома пересаджуваної дерева. Перекопайте землю, видаліть всі бур'яни. Грунт заправте органікою й вапна, якщо кислотність її висока. Заготовте кілки для підтримки пересаджених дерев, на кожне не менше 3 шт.
3
Пересадку проводите краще під час вегетаційного спокою рослини (ранньою весною або восени). В обох випадках на дереві не повинно бути листя. Якщо пересаджує яблуньку восени, то необлетевшую листя видаліть. Відзначте на штамбі крейдою або фарбою сторони горизонту.
4
Повісьте на дерева або поєднувати етикетки з назвою сорту, підщепи та віку яблунь. Постарайтеся викопати дерево з основними країнами і великою грудкою землі. Загальний обсяг кореневої системи повинен бути при пересадці не менш половини обсягу крони. Землю з коріння не стряхивайте. При викопуванні та перевезенні яблуні, обв'яжіть стовбур м'якою тканиною, так ви не пошкодити кору штамба. Земляний кому упакуйте в рогожу, сітку або обшийте дошками. Акуратно пригніть до стовбура скелетні гілки.
5
Намагайтеся без зволікання посадити яблуні на нові місця. Пам'ятайте, чим менше буде проміжок часу між викопкой і посадкою дерева, тим краще воно приживеться. Встановіть яблуню в колишньому відношенні до сторін горизонту. Земляний кому в посадковій ямі розташуйте так, щоб коренева шийка була трохи вище рівня землі. Засипте коріння пухкої родючим грунтом, не залишаючи проміжків. Добре полийте. Прив'яжіть дерево до кілків. Дорослі дерева з великою грудкою землі неодмінно осядуть, тому через місяць подправьте яблуньки, досипьте грунт.
6
При пересадці великого дерева намагайтеся дотримати рівновагу між надземною частиною та країнами. Для цього потрібно обрізати крону. За допомогою секатора або пили видаліть всі поламані, неправильно зростаючі, що переплітаються гілки. Розрядите крону яблуні так, щоб між гілками міг вільно пролетіти горобець. Це створить оптимальну освітленість для листя в майбутньому вегетационном сезоні. Всі рани замажте садовим варом.
Зверніть увагу
Не можна перекопувати пристовбурні кола в перший рік після пересадки дерева.
Корисна порада
Для запобігання зайвої втрати вологи обв'яжіть штамб і підстава скелетних гілок дерева сирим мохом або мішковиною.