Як висадити помідори. Як висадити насіння для помідор.

Сіянці помідорів у віці не старше двох місяців висаджують на городі у квітні - травні. До цього часу вони повинні мати розвинену кореневу систему і 7 - 8 листочків.
Вам знадобиться
  • - насіння помідорів;
  • - маленькі ємності з отворами;
  • - піддон;
  • - мішечок з тканини;
  • - марганцівка;
  • - органічні добрива;
  • - кілочки і мотузка.
Інструкція
1
Перед посівом насіння помідорів дезінфікують, опускаючи в мішечках з тканини в розчин марганцівки середнього ступеня концентрації (вишневого кольору). Мішечок повинен знаходитися в рідині 15 хвилин, поле чого насіння слід промити водою і висадити в пухку пористу грунт. Насіння пророщують будинку в мають отвори маленьких ємностях - обрізаних пластикових пляшках, одноразових стаканчиках і т.п. Вони повинні стояти на зволоженому піддоні.
2
Насіння поливають двічі на тиждень теплою водою в ранкові години. При появі другого листочка сіянці пікірують. Коли у помідорів виростає п'ятий листок, полив збільшують. Через кожні 10 - 12 днів розсаду підгодовують. В останні дні перед висадкою на грядки рослини треба гартувати (провітрювати приміщення, вдень виносити сіянці на балкон і т.д.).
3
Помідори - теплолюбні рослини, тому найбільш сприятливе місце для їх посадки - захищена від вітру територія з південного боку будинку. Краще вибирати суглинних грунт. До неї перед висадкою сіянців потрібно підмішати органічні добрива.
4
Помідори висаджують у другій половині дня (але в похмуру погоду можна і з ранку). Під кожен кущик помідора на грядці роблять ямку на глибину ємності, з якої будуть пересаджувати рослину. Відстань між ямками - близько півметра. Вийняті з ємностей кущики присипають землею, притискаючи її навколо стебла. Високі рослини прив'язують до кілочків - не дуже міцно, щоб мотузка не впивався в стебло.
Зверніть увагу
В городі кращі попередники для помідорів - кабачки, бобові, коренеплоди (крім картоплі) і зелень. Не рекомендується садити помідори після картоплі, перцю і їх же родичів помідорів.
Корисна порада
Щоб рослина «дихало» і раніше давало урожай, через 30 - 40 діб після висадки у помідорів слід видалити нижнє листя. До моменту дозрівання плодів треба обрізати все листя нижче суцвіття.