Як зберегти троянди взимку. Як зберігати троянди бардюрние взимку.

Вкривати кущі на зиму потрібно в кінці жовтня - першій половині листопада. Зимівля троянд на садовій ділянці - дуже відповідальний період, який визначає цвітіння і успішний ріст наступного року. Варто знати, що деякі сорти відрізняються більшою чи меншою зимостійкістю, це варто враховувати при купівлі та посадці троянд на своїй ділянці. Підготуйте квіти до зими, і на наступний рік насолоджуйтеся їх красою.
Вам знадобиться
  • - Тирса, сухе листя або торф,
  • - секатор,
  • - залізний купорос,
  • - нітрофен.
Інструкція
1
Ще до посадки троянд необхідно продумати місце їх розташування, щоб їх було зручно закривати на зиму. Не варто садити в поглиблення і канавки, так як навесні там буде накопичуватися велику кількість води, що дуже згубно для троянд. Троянди люблять багато світла, а квіти, вирощені в тіні, будуть зимувати набагато гірше.
2
Протягом літа троянди повинні добре сформуватися і наростити щільну і здорову листову масу. Боріться зі шкідниками і знищуйте опале листя, бур'яни і обрізані пагони. Регулярно дезинфікуйте інструменти в розчині марганцівки.
3
З середини серпня потрібно почати гальмувати вегетацію. Для цього скоротіть поливи або повністю припиніть. Якщо місяць дуже дощовий, натягніть над кущами поліетиленову плівку, щоб зменшити надходження вологи. Зробіть борозенки для відводу води. Якщо пагони продовжують розвиватися, їх потрібно Прищепа, це прискорить визрівання і викличе гальмування росту. В іншому випадку, такі пагони взимку загинуть.
4
В жовтні почніть очищати троянди від листя, відокремте їх від гілок, починаючи зверху і рухаючись вниз. Приберіть все листя подалі від троянд, а краще спаліть їх, для того щоб уникнути розповсюдження хвороботворних спор грибів. Інакше це буде згубно для квітів.
5
Визначити заздалегідь, коли почнуться заморозки, практично неможливо, тому краще підстрахуватися в осінній період. Застосовуйте поетапне укриття троянд, для цього потрібно підготувати кущі. Акуратно змочіть нижню частину куща землю навколо нього розчином залізного купоросу 3% і присипте підстави пагонів піском.
6
Обріжте троянди на висоту 45 сантиметрів і обприскати верхню частину пагонів 2% розчином нітрофен. Засипте кущі будь-яким утеплює - землею, тирсою, торфом або сухими листям. Тирса краще брати хвойних порід. Якщо ви використовуєте землю, то її потрібно заздалегідь підготувати і підсушити. Торф повинен бути змішаний з невеликою кількістю піску.
7
Щоб відлякати мишей, можна покласти на утеплює матеріал кілька таблеток нафталіну. Взимку постарайтеся простежити, щоб вітер не здував сніг з кущів. Для цього спорудіть спеціальні щити або укладіть зверху гілки.
Найскладнішим моментом при вирощуванні троянди в середній смузі Росії справедливо вважається зимівля. Батьківщина цієї красуні знаходиться набагато південніше і лише успіхи селекціонерів вкупі зі старанністю любителів-садівників дозволяють радіти красі королеви квітів. Ретельна підготовка до зимових холодів включає правильне і своєчасне внесення добрив, укриття троянд на зиму і їх обрізання.
Вам знадобиться
  • - секатор;
  • - садовий совок;
  • - садовий вар.
Інструкція
1
За допомогою дерев'яної лопатки або садового совка оголити шийку рожевого куща від землі. Очистіть підстави великих стебел.
2
Видаліть всі дикі пагони, що ростуть нижче місця щеплення. Їх можна впізнати по блідому кольором і великій кількості шипів. Крім того, у дичок як правило сім маленьких матових листочків, а у сортових троянд - п'ять великих і блискучих. Дикі пагони витягають у троянди сили, і після суворої зими прищепа може не прокинутися. Обрізайте дички у самого стебла, захоплюючи трохи кори. Місце зрізу замажте садовим варом.
3
Виріжте всі мертві і старі пагони дощенту. Пошкоджені ділянки стебел вичищайте до здорової тканини. Здорова деревина троянд білого або світло-зеленого кольору. Якщо стебло на місці зрізу бурий, обрізайте втечу ще коротше.
4
Все пагони з невизревшей деревиною вирізайте повністю. Щоб визначити зрілість втечі, спробуйте відламати один з шипів. Якщо втеча незрілий, то шипи мнуть або відриваються з шматочком кори.
5
Виберіть найбільші зрілі, так звані скелетні, пагони і видаліть все гілки, загущающие їх. Також видаліть всі зламані гілки, листя і бутони. У вас повинен залишитися кущ з визрілими здоровими гілками і сплячими бруньками. Тепер обрізайте стебла відповідно до виду троянд.
6
Чайно-гібридні троянди квітнуть на молодих пагонах, тому їх взимку обрізайте приблизно на висоту 15-20 см.
7
Троянди флорибунда утворюють потужні кущі, тому для них необхідна різновисоких обрізка. Але не обрізайте цей вид троянд занадто коротко. Деякі пагони обріжте вище, інші - нижче. На наступний рік кущ буде виглядати більш пишним.
8
Мініатюрні і поліантові троянди також цвітуть на пагонах поточного року, тому їм можна рекомендувати сильну обрізку, як і чайно-гібридним. Винятком є саджанці першого року - для них обрізку треба зробити легкою.
9
у Рамблера вирізайте повністю дрібні бічні пагони, залишаючи центральні сильні стебла необрізанці.
10
Обрізуйте гілки штамбових троянд на відстані 15-20 см від стовбура.
11
Якщо рослини розташовані на сильно продуваються місцях, обріжте всі стебла на висоту 30-40 см.
12
Обрізуйте стебла троянд на відстані 1 см від нирки спрямованої назовні. Зріз повинен бути косим, щоб вода, стікаючи, не застоювалася на місці зрізу.
13
Підсипте після обрізки до основи куща землю і замульчируйте. Якщо залишити підщепу відкритим, це викличе посилений ріст дичок.
Корисна порада
Чи не обрізайте дички на рівні ґрунту, це призведе до посиленого росту таких втеч і поступового відмирання сортового прищепи.