Як правильно медитувати.

Медитація допомагає в боротьбі зі стресом і в пошуку відповідей на важливі питання. Вона сприяє розвитку духу і набуття гармонії душі і тіла. Медитація набула великого поширення на Сході, увійшовши в щоденну практику йогів і буддійських ченців. Не всі види медитацій можна виконувати самостійно. Починати бажано з простих медитацій на зупинку уявного потоку і концентрації на диханні. Перед тим, як приступити до медитації, необхідно ознайомитися з основними правилами.
Інструкція
1
Кращий час для медитації - ранній ранок або пізній вечір. В цей час людині легше розслабитися і відволіктися від повсякденних проблем. Індійські йоги воліють медитувати в період з чотирьох до шести ранку, на порожній шлунок. Відразу після їжі займатися не можна. Залежно від щільності прийнятої їжі, почекайте від 1 до 2 годин перш, ніж почати медитувати. Якщо ви прийняли рішення займатися регулярно, плануйте свої медитації на одне і той же час. Так ви привчите до дисципліни тіло та думки. Ваша практика проходитиме успішніше.
2
Для занять вибирайте спокійне, просторе і тепле місце, де немає протягів і зайвої спеки. Під ноги покладіть м'який килимок. Одяг для медитації повинна бути вільною, переважно з натуральних тканин.
3
Приймайте зручну позу для медитації, що дозволяє розслабити тіло і при цьому тримати під контролем розум. Спину і голову завжди тримайте прямо, не сутультесь. Зручне положення для медитації - лежачи на спині в позі «Шавасана». Ноги на ширині плечей, а руки лежать близько тулуба долонями вгору. У цьому положенні можна мимоволі заснути, тому переходите до цієї позі після того, як навчитеся медитувати в положенні сидячи. Сидячі пози: Ваджрасана, Падмасана, Сіддхасана, Сукхасана, Ардха Падмасана. Японці вважають за краще медитувати, сидячи на п'ятах, індійці - в позі «лотоса». Ви можете просто схрестити ноги по-турецьки, а кисті покласти на коліна. Знайдіть позу, в якій відчуваєте себе найбільш комфортно, щоб зосередитися на практиці медитації і не відволікатися на больові відчуття.
4
Коли ви повністю підготуєтеся до медитації, заспокойте розум і дихання. Закрийте очі. Повільно вдихніть, наповнюючи живіт, і повільно видихніть. Оптимальний режим дихання: 4 секунди - вдих, 2 секунди - пауза, 4 секунди - видих, 2 секунди - пауза. Дихайте рівномірно протягом двох-трьох хвилин. Потім зверніть увагу на думки, що виникають у вашій голові. Визначте, звідки вони виникають і куди йдуть. Спостерігайте за думками з боку і постарайтеся уповільнити їх потік. В ідеалі ви досягти стану «порожнечі» - повної відсутності думок. Посидьте в стані повного спокою, зосередившись на диханні і відчуттях свого тіла 5-10 хвилин. Виходьте з медитації плавно, без різких рухів. Після того, як навчитеся контролювати своє дихання і думки, можете переходити до виконання інших, більш складних медитацій.