Як заточувати фігурні ковзани.

Навіть найдорожчі і професійні ковзани рано чи пізно будуть мати потребу в додатковому заточуванні. В іншому випадку вони не зможуть забезпечувати належного ковзання, їх власник насилу буде «брати» повороти. Кататися на таких ковзанах буде набагато складніше.
Вам знадобиться
  • -конькі;
  • -наждачная папір;
  • -напільнік.
Інструкція
1
Заточувати ковзани можна двома способами - або з жолобком, або без нього. Якщо ковзани заточені з жолобком, то ковзати вони будуть набагато краще. Такий ефект досягається через те, що у заточених таким способом ковзанів менша площа зіткнення з льодом.
2
Найбільш оптимальним варіантом є звернення до професіоналів: віддайте свої ковзани для заточки в спеціальну майстерню. Там їх заточат на професійному верстаті, призначеному саме для цієї мети. Професійний верстат повністю повторює профіль коника, відповідно, і заточує його ідеально. Втім, заточити їх можна спробувати і своїми руками. Спочатку візьміть наждачний папір і дуже ретельно відшліфуйте жолоб коника. Далі, орудуючи напилком, доведіть жолоб до правильної форми. Краю ножа також заточите за допомогою напилка.
3
Зверніть особливу увагу на те, щоб максимально рівномірно заточити зовнішню і внутрішню кромку леза. Адже при нерівномірному заточенню на ковзанах буде дуже важко утримувати рівновагу. Якщо при заточуванні на лезі утворилися задирки, то їх можна спробувати прибрати, скориставшись напилком з дуже дрібною насічкою. Або купіть спеціальний камінь, який дуже якісно видаляє зубці й задирки, покращуючи рівень заточки. Така обробка дозволити відчутно збільшити період між заточкою ковзанів.
4
Заточуючи ковзани, постарайтеся зробити все якомога більш якісно, адже від рівня роботи залежить швидкість і легкість ковзання, утримання балансу при катанні. Зверніть увагу і на те, що в процесі заточування не варто знімати багато металу. Правда, чим менше металу знімається, тим частіше доведеться повторювати цю процедуру. А щоб перевірити, чи добре оброблені леза ковзанів, поставте їх рівно: правильно заточені черевики будуть стояти ідеально прямо.