Як облицювати піч плиткою. Як обробити стару піч фото.

Керамічна плитка дуже добре підходить для обробки печей. Саме плитка може надати печі естетичний зовнішній вигляд. Після обробки відбудеться підвищення теплоємності печі. Якщо укладання зроблена правильно, то керамічна плитка буде триматися на печі багато років.
Інструкція
1
Для початку потрібно зайнятися підготовкою печі до укладання плитки. Очистіть її повністю від глини, старої фарби, розчину і всього, що може перешкодити рівному укладанню плитки. Очищати необхідно аж до чистого цегли. Велику увагу приділіть швах. Вони повинні бути розчищені на глибину більше 1 сантиметра. Професійні будівельники очищають піч за допомогою металевої щітки або ж болгарки зі спеціальною насадкою. Часто проблеми виникають з видаленням старої фарби. У цьому випадку зробіть невеликі насічки по всій поверхні печі. Глибина насічок повинна бути близько 3 міліметрів. Закінчувати підготовку печі до укладання слід, протерши її поверхню вологою губкою.
2
Після цього на печі закріпіть спеціальну кладочную сітку, яка має осередки розміром 50х50 і діаметр 0,5-1 міліметрів. Для цієї мети можна використовувати металеві анкери. Також підійдуть звичайні саморізи. Їх потрібно вкручувати в заздалегідь просвердлені победітовим свердлом отвори. Досить часто майстри кріплять сітку на закладені в шви шматки дроту. Вони повинні бути розміщені на відстані близько 15 сантиметрів.
3
Для укладання плитки на піч добре підходить звичайний або термостійкий плитковий клей. Серед фахівців великою популярністю користується розчин, що клеїть SCANMIX «Skanfixsuper». Він спеціально призначений для облицювання печі керамічною плиткою. Випускається у вигляді сухої суміші. Найкраще в розчин, що клеїть додати поварену сіль, в пропорції 1 кг солі на 1 відро клею. Це робиться для утримання в клеїть розчині води. Сіль буде перешкоджати її випаровуванню, і розчин, що клеїть нормально вступить в дію.
4
Укладання керамічної плитки повинна проводитися тільки на розігріту до максимальної температури піч. Дана температура повинна підтримуватися весь час укладання. Укладати плитку найкраще знизу. Щоб шви були однакові можна використовувати хрестики. Через кожні кілька рядів слід перевіряти вертикаль кладки. Слід відразу коригувати укладку, якщо необхідно, тому що потім це вже не можна буде зробити.
Зверніть увагу
Для облицювання камінів і печей можна використовувати підлогову або клінкерну керамічну плитку, квадратної або прямокутної форми, будь-якого розміру, товщиною не більше 6 мм. Плитка повинна володіти високими термостійкими якостями і мати глазуровану лицьову поверхню. Коли шви просохнуть, плитку потрібно відполірувати дрантям.
Корисна порада
Насамперед, необхідно підготувати піч до укладання. Для цього потрібно очистити її від глини, фарби, розчину і взагалі все, що заважатиме укладанні керамічної плитки. Очищати піч потрібно аж до чистого цегли. Шви необхідно розчистити на глибину не менше 1 см. Фахівці рекомендують очищати піч за допомогою металевої щітки або болгарки зі спеціальною насадкою.
Пекти в більшості випадків розташовується в будинку і є частиною інтер'єру. Після кладки вона виглядає не дуже естетично. Її шорсткі частини дуже важко утримувати в чистоті. Для створення гарного зовнішнього вигляду необхідно використовувати оздоблювальні матеріали.
Інструкція
1
Поверхня печі можна просто обштукатурити. Виконувати цю роботу можна тільки після остаточного висихання кладки. Для початку поверхню потрібно очистити від глини. Далі можете переходити до розчищення швів. Дані дії проводяться для того, щоб штукатурка добре приставала до стіни. Також ви можете використовувати металеву сітку. Кріпиться вона до поверхні печі здвоєними тяганиною, які заздалегідь закладаються у шви. Кінці їх мають бути розташовані на відстані 8 см один від одного.
2
Перед оштукатурюванням обов'язково добре протопите піч. Гарячу поверхню змочіть водою і нанесіть на неї розчин в два шари. Перший шар повинен мати консистенцію сметани. Другий же шар повинен бути більш густий. В середньому товщина шарів повинна бути 6-8 мм. Якщо поверхня має нерівності, то товщину шару можна збільшити до 10 мм. Після нанесення розчину штукатурки можете переходити до вирівнювання і затирання поверхні.
3
Сухі складові розчину потрібно просіяти через сито. Після цього в сухому вигляді необхідно перемішати пісок, цемент і азбест. Додайте цю суміш в розчин вапна. Якщо ж ви вирішили використовувати також гіпс, то його розведіть окремо, а потім з'єднайте з вапняним розчином. Для зміцнення штукатурки ви можете додати в розчин трохи солі. На 10 л розчину буде достатньо 300-400 г.
4
Для прикраси оштукатуреній поверхні можна використовувати рустовку. Русти є неглибокі канавки. Їх можна нанести по поверхня штукатурки за допомогою розшивки. Спочатку вам необхідно намітити майбутній геометричний візерунок. Після цього лінійкою і розшивкою наріжте русти. Після того як канавки нарізані, можете пофарбувати піч. Поглиблення найчастіше забарвлюють білим кольором, а поверхня геометричних фігур будь-яким іншим.