Як навчитися не дратуватися.

Гнів, образа та інші емоції супроводжують нас кожен день і позбавляють наш розум розсудливості. Людей, у яких всякий дрібниця може викликати роздратування, дуже багато. І навпаки, добродушні люди мають високу працездатність і здатні підвищити настрій іншим людям.
Інструкція
1
Почніть день з посмішки. Посмішка знімає напругу і затримує старіння. Прокинувшись, увімкніть спокійну музику, налаштуйтеся на добрі стосунки з рідними і товаришами по службі, згадайте щось приємне.
2
Зрозуміло, життя не складається тільки з позитивних моментів. Ви працюєте, втрачаєте час в «пробках», стоїте на зупинках і чекаєте транспорт, нервово поглядаючи на годинник. А якщо взяти себе в руки і спробувати не дратуватися, тому ваша нетерплячість не зможе скоротити час очікування. Займіться в такі моменти «непомітними» вправами, які сприяють зміцненню м'язів спини, рук або живота. Поруч стоять люди нічого не помітили, а ви поправили своє здоров'я. Нехай будь-яка така зупинка буде для вас сигналом до розслаблення.
3
Вчіться реагувати відразу на дратівливий вас фактор, але висловлюйте свої емоції адекватним шляхом. Це означає следующее.- Фраза повинна починатися з не обвинувального, нейтрального опису дій іншої людини, поведінка якого вас не влаштовує, а потім слід описати вашу реакцію на таке поведеніе.- Після цього поясніть, як на вас відбивається таке поведеніе.- Потім опишіть то , чого б ви хотіли, використовуючи при цьому такі звороти: «Я б воліла», «Мені хотілося б» .Виражая свої проблеми відкрито, ви поліпшите стосунки з іншою людиною і зможете сформувати у нього мотивацію, спрямовану на спільне рішення проблеми.
4
Проаналізуйте своє життя. Можливо, у вашій дратівливості криється незадоволення сформованим положенням, невдоволення станом справ.
5
Намагайтеся не читати і не дивитися повідомлення про катастрофи, неприємних пригодах. Негатив, що йде з газет і телевізора, сприяє страху і роздратування.
6
Згадуйте щовечора все те хороше, що сталося з вами за день.
7
Займіться техніками саморегуляції, які допоможуть зняти зайву напругу і знайти гармонію в душі: дихальна гімнастика, йога, пілатес.
8
Спробуйте скористатися технікою подяки. Відчувши роздратування, подумки подякуйте вашого опонента за все хороше, що він хотів вам сказати. Пробачте і його, і себе за ті емоції, почуття, слова, які ви до нього відчуваєте. Шукайте в кожному вчинку позитивні, позитивні моменти. І скоро ви навчитеся радіти життю і позбавитеся від дратівливості.
9
Не варто нехтувати одним дуже старим прийомом: зробіть до 10 глибоких, спокійних видихів і вдихів. За цей час, ваші емоції хай не зовсім заспокояться, але хоча б не будуть розвиватися настільки стрімко.