Як зберегти саджанці.

Зараз у продажу особливою популярністю користується посадковий матеріал декоративних і плодових рослин із закритою кореневою системою. Це безсумнівно дуже зручно, адже коріння не пересихають і втрат посадкового матеріалу менше. Однак досвідчені садівники іноді воліють побачити стан коренів рослини і набувають саджанці з відкритими корінням. Як же правильно зберегти таку рослину до висадки на постійне місце?
Вам знадобиться
  • - плівка або целофановий пакет;
  • - мокра тканина;
  • - мотузка;
  • - бирки із зазначенням сорту.
Інструкція
1
Будь придбаний саджанець необхідно маркувати. Повісьте на рослину пластикову або металеву бирку з назвою сорту, підщепи та датою придбання. Якщо магазинна бирка вицвіла, подправьте її. Бажано щоб бирка була на резиночке, т.к. металевий дріт або шпагат можуть з часом врізатися в гілку саджанця.
2
Огляньте коріння саджанця. Размочаленние і надірвані зріжте секатором. Якщо посадка в грунт планується не відразу, акуратно оберніть кореневу систему мокрою тканиною. Для запобігання підсихання загорніть коріння в поліетиленовий пакет або плівку. Залиште рослини в прохолодному затіненому місці. При транспортуванні все гілки підігніть до стовбура і прив'яжіть шпагатом або стрічкою з тканини, починаючи від заснування крони.
3
Якщо придбані навесні саджанці рушили в зростання, а до висадки в грунт ще далеко, слід посадити їх у горщики. Щоб уникнути хлорозу забезпечте рослини необхідною освітленням. Якщо ж ви купили саджанці восени, а висаджувати на постійне місце деревця плануєте тільки навесні, на зимовий період посадковий матеріал можна розмістити в прикопа. Для цього викопайте канаву глибиною 50 см в напрямку із заходу на схід. Бажано, щоб місце прикопа було захищене від вітрів.
4
Огляньте коріння - якщо вони виглядають дуже сухими, помістіть саджанці на 1-2 діб в воду. Якщо коріння в порядку, то прикопують відразу. Додайте саджанці похило, вершинами на південь. Чи не складайте деревця пучками. Це може викликати випрівання кореневої системи. Присипте коріння пухкої грунтом, так щоб не залишалося порожнеч. Досипьте землю до самої крони. Якщо грунт дуже суха, то рясно полийте саджанці.
5
Можна для захисту від мишей і щурів покласти на гілки саджанців лапи ялини або ялівцю. Взимку закидайте місце прикопа снігом.
Зверніть увагу
При пересиланні поштою, у мокрий мох або тирсу повинні бути упаковані тільки коріння саджанців.
Корисна порада
Купуючи саджанець восени необхідно видалити з нього все листя. Це зменшить випаровування і пересихання рослини.