Як годувати дітей.

Від правильного харчування дитини залежить його повноцінне і гармонійний розвиток. Всі мами хочуть бачити своїх малюків, насамперед, здоровими і щасливими. Джерелом енергії, будівельним матеріалом організму дитини є різноманітна і збалансована їжа. Не менш важливо, щоб дитячий раціон був "своеременним".
Інструкція
1
Від народження до півроку бажано тільки грудне вигодовування. Материнське молоко на 90% складається з води, це задовольняє потребу дитини в рідині. Годувати новонародженого потрібно від 10 до 12 разів за добу. До 3 місяців більшості дітей достатньо від 6 до 8 годувань. Піврічного малюка можна годувати грудьми 4-5 разів вдень і 1-2 рази вночі. Іноді дитині не вистачає грудного молока, тоді вводять докорм у вигляді молочних сумішей. Якщо ситуація не критична (коли молоко пропадає різко), то суміш вводять, починаючи з 10 мл, і кожен день додають по 10-20 мл, уважно відстежуючи реакцію організму. Прикорм краще відкласти до 6 місяців.
2
Наступні півроку. Безсумнівно, материнське молоко - ідеальне харчування для малюка. Але зростаючому організму дитини необхідні поживні речовини, яких в молоці мами вже недостатньо. Вводите в раціон прикорм: протерті варені або запечені овочі та фрукти, каші, м'ясо. Кращим прикормом для першого разу є овочеве пюре, потім можна пробувати каші, а до дев'ятого місяця - додавайте м'ясо. В магазинах зараз великий вибір дитячого харчування. Нові продукти в раціон крихітки вводите поступово і краще під час ранкового годування. Норма проби - не більше ніж 10 м Уважно спостерігайте за реакцією дитини, за станом його шкіри, стільця. Якщо прикорм погано переноситься, краще замінити його або почекати місяць - другий і знову спробувати. Сіль і цукор до року краще не додавати.
3
Розглянемо, які продукти харчування припустимі в період з 1 року до 3 років. Лідируючі позиції у молока і молочних продуктів: адаптована молочна суміш, кефір, ряжанка, сирок, сметана, сир, невелика кількість сиру. Пам'ятайте, незбиране коров'яче молоко краще не давати. В раціон входить м'ясо різних сортів, крім свинини, приблизно по 100 г в день. Нежирні сорти риби, всього 20-30 г. Не варто давати дитині ковбасні вироби. Половинку вареного яйця або 1 яйце у вигляді омлету. В меню можна включити невелику кількість спочатку рослинного, а потім і вершкового масла. Дуже корисні гречана, перлова, ячна крупи, а також макарони (але 1-2 рази в тиждень). Малюкам можна давати житній і пшеничний хліб, сушки, сухарики. І, звичайно, джерело вітамінів - фрукти і овочі. А от вживання цукерок і шоколаду краще відкласти, як мінімум, до настання трьох років.
4
З 3 до 6 років. Це надзвичайно активний час в житті дитини. Він витрачає багато енергії і відновлює її за допомогою їжі. В раціоні повинні переважати вуглеводи. Щоденне меню повинне включати в себе: молоко, м'ясо, овочі, фрукти, масло, цукор. Раз в тиждень яйця, риба, сир, сир. Годувати дитину краще в певний час і 3-4 рази в день. Це потрібно для повноцінного засвоєння їжі. Особливості приготування і кулінарної обробки страв зводяться до того, що необхідно уникати гострих приправ і смажених страв. Не вмикайте в раціон дитини магазинні напівфабрикати, чіпси, газовану воду.
Корисна порада
Після 6 років вже немає особливих обмежень в раціоні, але пам'ятайте, що повноцінне харчування - це необхідна умова для здоров'я в будь-якому віці.