Як розбити образ диска.

Записувати образи диска можна не тільки повні. Будь образ диска можна розділити на кілька частин. Це може бути зручно в тому випадку, якщо сам образ має ємність п'ять гігабайт або більше, а вам потрібно записати його на DVD-диск. Цілим він явно на стандартний DVD-диск не поміститься, а от розбити образ на кілька частин і записати на пару дисків цілком можливо. До того ж, якщо під рукою немає DVD-дисків, є тільки парочка CD, можна розділити DVD образ диска на декілька частин і записати їх на CD.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, архіватор WinRAR.
Інструкція
1
Для того щоб розбити образ диска на декілька частин, буде потрібно архіватор WinRAR. Якщо на вашому комп'ютері він ще не встановлений, скачайте його з інтернету і встановіть. Далі пройдіть в папку, де зберігаються образи дисків і виберіть той, який ви хочете розділити на кілька частин, натиснувши по ньому правою кнопкою мишки. У виниклому контекстному меню виберіть команду «Додати до архіву».
2
Тепер у вікні програми відшукайте напис «Профілі». Під цим написом знайдіть рядок «Формат архіву», де в якості формату архіву виберіть Rar. Трохи нижче розташовується параметр «Метод стиснення». Натисніть по стрілочки біля цього параметра. Відкриється список варіантів стиснення файлів, з якого виберіть «Без стиснення», так як основним завданням є розбивка образу на частини, а не його архівацію. Якщо в рядку «Метод стиснення» вибрати «Звичайний» або «Хороший», процес розбивки образу буде дуже довгим.
3
Ще нижче під параметром «Метод стиснення» знаходиться рядок «Розділити на томи розміром». Навпаки цього рядка також знаходиться стрілочка. Натисніть по ній. З'являться варіанти розділу файлу. Можна розділити файл на шматочки по 700 мегабайт або вибрати інший варіант. Необов'язково вибирати один із запропонованих варіантів. Клацніть по цьому рядку мишкою і введіть обсяг фрагментів образу. Врахуйте - ємність фрагментів вводиться в байтах, так що не прорахувалися. Після того як введете необхідні параметри, натисніть ОК.
4
Після завершення процесу у вас буде декілька окремих архівів. Всі вони є фрагментами одного образу. Тепер ці архіви можна записати на кілька дисків. Щоб отримати з них знову цілий образ, натисніть по будь-якому з архівів правою кнопкою мишки і в меню виберіть команду «Витягнути». Виберіть папку, в яку слід витягати архів. Після вилучення у вас знову буде цілий образ. Врахуйте, що всі заархівовані фрагменти перед витяганням повинні знаходитися в одній папці.
Швидкість доступу до інтернету за останні роки відчутно зросла, тому багато скачують з мережі ігри та збірники програм. Часто ці файли бувають дуже великого розміру і не поміщаються на диск або флешку цілком. У такій ситуації кращий вихід - розділити образ диска на частини меншого розміру і в такому вигляді записати їх на DVD. Один з найбільш зручних способів - використання файл-менеджера, наприклад, Total Commander або його аналога.
Вам знадобиться
  • програма Total Commander.
Інструкція
1
Скачайте файловий менеджер, якщо його немає у вас на комп'ютері і встановіть. Установка проста, зроблена у вигляді майстра, в якому треба відповідати на питання установника.
2
Запустіть програму - вона умовно-безкоштовна. Для запуску треба натиснути в віконці кнопку з варіантом відповіді. Якщо ви використовуєте інший менеджер роботи з файлами, відкрийте його.
3
Ви побачите дві панелі з папками і файлами, з переліком дисків вашого комп'ютера. Натисніть в лівій панелі кнопку того диска, на якому знаходиться образ диска, який хочете розділити. Відкрийте папку з потрібним файлом, виділіть його покажчиком миші. Це відноситься до всіх популярних програмам цього виду.
4
У правій панелі виберіть букву диска-приймача, куди будуть записані частини образу. Важливий момент - вільного місця повинно бути трохи більше, ніж розмір разбиваемого файлу. Відкрийте меню «Файл» в лівій верхній частині вікна програми, виберіть команду «Розбити файл» і натисніть на неї. При цьому покажчик повинен виділяти потрібну строчку в лівій панелі.
5
З'явиться вікно, в якому виберіть розмір частин, на які буде розділений ваш образ. В поле з зазначенням обсягу введіть число і через пропуск - літери "mb", наприклад, "4000 mb" і натисніть "Ок". Дочекайтеся закінчення процесу. Підтвердіть успішне завершення дії. У правій панелі ви побачите декілька частин з ім'ям, як у вихідного образу і цифрами 001, 002 і так далі і один файл з буквами ".crc". Це контрольна сума розділеного файлу, і вона дуже знадобиться при зворотну дію - збірці. Якщо ви отримали повідомлення про помилку, звільніть більше вільного місця на диску-приймачі, видаліть частини образу і повторіть дії, починаючи з пункту 5.
6
Готово. Частини можна в будь-якому порядку записати на диск або флешку або відправити поштою. Щоб зібрати, зробіть так: запишіть всі частини в одну папку, відкрийте Total Commander і двічі клацніть по файлу з контрольною сумою - з розширенням ".crc". Для складання файлу обов'язково використовувати ту ж програму, образ якої був розділений.