Як перестати боятися сцени. Як перестати боятися себе.

Напевно, немає на світі людини, яка б не боявся сцени . Навіть самі знамениті артисти часто хвилюються перед виходом до глядача. У кожного з них є свої способи подолання тремтіння в колінах і голосі.
Інструкція
1
Виступати перед повним залом страшно тому, що артист боїться забути репліки або руху. Ще страшніше своєю помилкою збити з пантелику інших, якщо виступ парне або групове. Насправді людина боїться не сцени як такої, а глядача, точніше, громадської думки. Дійсно, з п'єдесталу страшно здатися непідготовленим і розгубленим. Якщо справа в глядачах, спробуйте приручити їх.
2
Замість того щоб уявляти собі, як в вас кидають помідорами, уявіть у всіх подробицях власний тріумф. Уявіть, що вам аплодують стоячи, а ви роздаєте захоплені поцілунки глядачам. Як би пафосно це не прозвучало, але іноді корисно помріяти в такому дусі навіть тим, хто далекий від сцени, наприклад, людям, які ведуть відповідальні переговори.
3
Кращий спосіб побороти страх - почати. Не звертайте уваги, якщо перший куплет ви заспіваєте тремтячим голосом, зате до середини пісні ваш талант розкриється повністю. Згадайте, як ви здавали іспити в школі чи вузі, навіть якщо вам доводилося сідати за стіл до екзаменаторів з абсолютно порожньою головою, після пари загальних фраз мозаїка відповіді складалася сама собою, хіба не так?
4
Щоб страх займав мінімальний простір у вашій свідомості, як можна більше репетируйте. Якщо ви знаєте про те, що сцену ви «переносите» насилу, репетируйте біля дзеркала, бажано бачити себе в ньому в цей момент в повний зріст. Погляньте на себе. Можливо, замість упевненої в собі людини ви бачите перед собою сутулий його копію, щось бурмоче собі під ніс? Негайно виправте ситуацію!
5
Якщо до початку виступу залишилися лічені миті, а ви не можете впоратися зі стресом, злегка ущипніть себе за руку або прикусіть кінчик мізинця. Різкий біль повинна «повернути до життя». Скажіть собі, що у вас все вийде і що по-іншому просто не може бути. Посміхніться. Розправте плечі. Глибоко вдихніть, різко видихніть і ... ваш вихід!