Як зробити квіти з повсті.

Завжди приємно отримувати подарунки, а тим більше подарунки, зроблені своїми руками! Порадуйте свою подругу, сестру чи маму оригінальної брошкою-квіткою з повсті . Зараз повстяні аксесуари та прикраси дуже популярні і, якщо освоїте техніку їх виготовлення, ви опинитеся на піку моди!
Вам знадобиться
  • шерсть для валяння біла та кольорова, господарське мило, ємність для води, пупирчатая клейонка, нитки і голка
Інструкція
1
Шматочок білої шерсті викладаємо на пупирчатая клейонку. Щоб квітка виглядав природно, додайте шар вовни іншого кольору, наприклад кремового. Таким чином, поєднуючи кольори, ви досягнете об'ємності квітки і неповторності свого твору.
2
Покриваємо заготовку теплою мильною водою з розпилювача або просто з флакона. Всі верстви квітки повинні добре просочитися (зазвичай 3-4 шари).
3
Накрийте заготовку пухирчатою стороною клейонки і починайте валяти, розтирати мокру шерсть. Цю ж процедуру можна робити долонькою і пальцями, кому як зручніше. Замість клейонки можна використовувати москітну сітку або шматок тюлю, вони теж не дають шерсті розповзатися.
4
Від тертя волокна шерсті починають звалюватися між собою. Це процес нешвидкий і потребує значних зусиль з вашого боку. Коли шерсть вже почала підсихати, згорніть її разом з клейонкою в трубочку і прокатайте як качалку.
5
Заготовки пелюсток вважаються доваляннимі, якщо вони зменшилися в два або три рази в порівнянні з початковим обсягом. Поверхня повинна бути рівномірна і щільна, окремі волокна шерсті не повинні відокремлюватися від цілої деталі. Дуже добре, якщо у верхньому шарі видно вкраплення нижнього і навпаки.
6
Надайте форму пелюсткам руками або за допомогою нитки з голкою. Ножицями відріжте зайві волокна. Пелюстки, залежно від того яку квітку ви робите з повсті, можна вставити один в одного або зібрати по одному від серединки до великих крайніх пелюсток.
7
Якщо ви робите квітка з маточки і тичинками, то затискайте тонкі шматочки вовни, змочені в мильній воді, між долонями і розкочуйте до висихання шерсті. Пучок одержані тичинок вставте в середину квітки і закріпіть ниткою.
8
Для природного кольору листя поєднуйте зелений і жовтий кольори, висмикуючи прядки по черзі і змішуючи їх. Валяйте так само як і пелюстки. Приколіть листя до низу квітки. Надайте додаткові вигини деталей за допомогою голки з ниткою там, де ви вважаєте це необхідно.
9
Акуратно і ретельно провалявся квітка буде добре тримати форму. Але для того щоб надати виробу велику гладкість, промажте його пензликом, змоченою у розчині крохмалю. Тепер, якщо вважаєте за потрібне це зробити, прикрасьте квітка намистинками або стразами.
Зверніть увагу
Чи не пересушити деталь до того як додасте їй остаточну форму. Якщо це сталося, то збризніть пересушену деталь трохи мильним розчином.
Корисна порада
Якщо не знайшли пупирчатая клейонку, її замінить москітна сітка або тюль. Приколіть квітка до поясу - модний нюанс.Декоріруйте повсть шовковими нитками, виходять дуже гарні вкраплення.
З кожним днем стають все популярнішими зроблені своїми руками вироби з повсті - намиста, сумочки, квіти, іграшки. Дуже люблять робити вироби з повсті діти, розвиваючи одночасно тягу до творчості і дрібну моторику. Спробуйте створити свій твір мистецтва, для цього вам буде потрібно лише невеликий набір матеріалів, найпростіші інструменти і фантазія.
Вам знадобиться
  • - непряденая шерсть, краще кількох кольорів;
  • - різні волокна для прикраси (шовкові або вовняні нитки, шматочки тканини;
  • - поліетиленова плівка «з бульбашками»;
  • - рушники;
  • - мило;
  • - ємність для води.
Інструкція
1
Виріжте з поліетилену «з бульбашками» шматок такого розміру, щоб він виявився трохи більше планованого зразка. Врахуйте, що шерсть сяде приблизно на 1/3, тобто, щоб отримати зразок шириною 20 см, вам треба укладати шерсть на ширину 30 см, а шматок поліетилену повинен бути не менше 32 см. Покладіть вирізаний шматок поліетилену на стіл бульбашками догори.
2
Почніть укладати шерсть. Візьміть в одну руку пасмо шерсті, а інший витягайте з неї плоскі пасма. Зверніть увагу, руки повинні бути абсолютно сухими. Пасма укладайте зверху вниз, в одному напрямку, намагаючись домогтися рівномірного полотна. Деякі пасма укладіть внахлест, по можливості закрийте всі розрідженості.
3
Наступний шар укладайте вже зліва направо. Точно так само акуратно витягайте пасма і укладайте їх поруч один з одним, закриваючи всю поверхню зразка.
4
Чергуйте горизонтальні і вертикальні шари, для першого разу зробіть 4-6 шарів, а наступного разу вирішите - збільшити або зменшити кількість шарів для зміни товщини повсті.
5
Щоб отримати двосторонній повсть, верхні шари робіть іншого кольору. Якщо ви хочете створити панно, прикрашене смугами, квітами, точками та іншими елементами, на останній шар укладіть прядки іншого кольору, шовкові, вовняні, лляні нитки, шматочки тканини і т.д. в потрібному порядку. Врахуйте, що шовкові нитки, шматочки тканини не сядуть разом з шерстю, тому підуть хвилями.
6
Намочіть готову композицію з розпилювача (або просто руками) так, щоб половина площі була покрита краплями. Зверху накрийте її таким же шматком плівки, попередньо змастивши його милом. Притисніть, розгладивши поверхню, в результаті вся шерсть всередині повинна стати вологою.
7
Зніміть плівку, намильте руки і тихенько почніть притискати і прихлопувати шерсть. Коли зразок буде досить намилити, закрийте його плівкою і переверніть, почніть намалювати з цього боку. Мило допоможе волокнам вовни швидше проникнути всередину і переплестися між собою.
8
Тріть, додаючи мило, з обох сторін. Щоб води було менше, покладіть зразок не рушник, скачайте і трохи притисніть.
9
Через деякий час ви помітите, що волокна зчепилися і вже не рухаються. Полегшите роботу, замотавши зразок разом з плівкою в трубочку і покатавши його як качалку. Розгорніть, знову загорніть в протилежному напрямку. Катайте так кілька разів.
10
Коли повсть буде готовий, прополощіть його в декількох водах з додаванням оцту. Розправте і висушіть на плоскій поверхні. Якщо в якийсь момент ви вирішите, що повсть недостатньо звалятися, намочіть його і продовжите процес.
11
Щоб зробити намисто з повсті або інші предмети об'ємної форми, підберіть відповідну основу, наприклад, пластмасові кульки. Потім закрийте їх декількома шарами вовняних волокон, чергуючи напрямок шарів. Тріть кульки з милом, змушуючи шерсть звалятися, потім промийте водою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mfx_KVH7Qr0