Як навчити лівшу писати.

Більше 85% людей у світі є правшами. Тому переважна більшість предметів і пристроїв зроблено для них. Якщо малюк народився лівшею, до нього потрібно небагато інший підхід.
Інструкція
1
Найголовніше - зрозуміти, що ліворукість не є недоліком, це особливість організму. Тому не намагайтеся перевчити маленького лівшу і не змушуйте користуватися правою рукою - це загрожує нервовими зривами.
2
Обов'язково підготуйте малюка до того, що в школі більшість дітей будуть праворукими.
3
Неодмінно запасіться терпінням. Швидше за все, дитині знадобиться більше часу для того, щоб навчитися писати, ніж правші.
4
Постарайтеся придбати в канцелярському магазині спеціальні товари для лівшів (олівці, ручки, ножиці). Виробники таких товарів, наприклад, ручки заповнюють швидковисихаючими чорнилом. Це значно полегшує процес письма для хлопців - звичайні чорнило лівші в силу особливостей становища руки розмазують.
5
Обов'язково зафіксуйте у малюка навик тримати олівець чи ручку на відстані не більше 4 сантиметрів від кінчика. Багато хто взагалі вважає, що це основне, чого слід навчати лівшу при листі.
6
Досвідчені педагоги підказують, як навчити лівшу писати. Для цього аркуш паперу покладіть перед дитиною вздовж лівої руки і нахиліть вправо. Руку малюка розташуйте так само, як розташовується рука правші при листі. При такому способі ліва рука виявляється в положенні «над рядком» і писати стає легше.
7
Можна застосувати інший спосіб. Дозвольте дитині повернути кисть руки до грудей, а лист покладіть лівіше по відношенню до маленького лівші. Але не наполягайте на тому чи іншому способі. Можливо, ваша дитина придумає якийсь інший метод письма, зручний для нього.
8
Відомо, що багато лівші намагаються писати в дзеркальному відображенні. Звертайте увагу дитини на цей факт. Придумуйте разом з ним зорові образи, які допоможуть йому краще запам'ятати, як потрібно писати цифри або букви.
9
Також доведено, що у лівшів складніше формуються навички автоматизму. Тому терпляче відпрацьовуйте з дитиною побутові навички на зразок зав'язування шнурків або застібання гудзиків. У підсумку автоматизм перейде і на лист.
10
Дуже ймовірно, що ваша дитина-лівша так ніколи і не опанує мистецтвом каліграфії. Не сваріть його за поганий почерк - лівшам складно писати безвідривно, майже неможливо писати з нахилом вправо через те, що робоча рука закриває вже написане.