Як зібрати кубик-рубик повністю. Як правильно зібрати кубик рубик.

Кубик Рубика з'явився в 1980-і роки і відразу придбав величезну популярність. Рекордний час складання кубика - 9,86 секунд. Мінімальне число ходів збірки - 26. В світі існує не один спосіб вирішення головоломки. Купуючи необхідні знання та навички в процесі складання кубика по вже готовому алгоритму, ви, може бути, придумаєте і свій спосіб.
Інструкція
1
Поставте кубик будь гранню до себе. Передня сторона називається фронтальною (Ф). Щодо неї виділяються правая (П), ліва (Л), нижня (Н) і задня (З) сторони.Повороти позначаються: () - чверть повороту за годинниковою стрілкою, (') - чверть повороту проти годинникової стрілки, (") - пол повороту в будь-якому напрямку. Наприклад, Ф '- чверть повороту проти годинникової стрілки передньої сторони. Центральна частина кожного боку називається серединкою. Частина, що має дві грані - боковушках. Вона іменується за назвою сторін. Наприклад, боковушки ВП - боковушки грані якої розташовані на верхньої і правої сторонах. Частина кубика, у якої три грані, називається кутом і так же іменується за назвами сторін. Наприклад, кут ФПВ - кут грані якого лежать на фронтальній, правій і верхньої сторонах.
2
Виберіть колір нижньої сторони.
3
Зберіть «хрест» одного кольору на нижній стороні кубика так, щоб серединка Ф і грань боковушки НП на П збігалися за кольором. Серединка П і боковушки НФ на Ф також повинні бути одного відтінку.
4
Підберіть серединки Ф, П, Л и З під колір боковушек, відповідно, НФ, НП, НЛ і НЗ. Для цього зробіть наступні повороти: Ф "; В, В 'або В"; П "; В; Ф". Якщо після виконання останнього повороту одна з боковушек виявилася піднятою, перейдіть до попередньої дії.
5
Зберіть підставу кубика. Тут можливі варіанти: 1. Грань кута ФПВ того ж кольору, що й серединка Ф, знаходиться на В, грань кута ФПВ на П кольору серединки П. В цьому випадку виконайте Ф ', В', Ф.2. Грань кута ФПВ того ж кольору, що й серединка П, знаходиться на В, кольору серединки Ф і кута ФПВ на Ф збігаються. Зробіть П, В, П'.3. Грань кута ФПВ того ж кольору, що й серединка Ф, знаходиться на П, грань кута ФПВ кольору серединки П знаходиться на Ф. Тоді виконайте П, В ', П', В ", П, В, П'.Еслі потрібно« вийняти »кут з підстави кубика, зробіть Ф ', В', Ф, або П, В, П ', або П, В', П '.
6
Зберіть середній ряд кубика. Можливі варіанти: 1. Грань боковушки ВП на П одного кольору з основою П. Колір другий грані боковушки такий же, як колір підстави Ф. В цьому випадку виконайте В 'Ф' В Ф В П В 'П'.2. Кольори підстави Ф і грані боковушки ВФ на Ф збігаються, колір інший межі боковушки ВФ такий же, як у підстави П. Зробіть В, П, В ', П', В ', Ф', В, Ф. 3. Колір грані боковушки ФП на Ф такий же, як у серединки П. Інша грань того ж кольору, що й серединка Ф. Виконайте П, В ', П', В ', Ф', В, Ф, В ', П, В', П ', В', Ф ', В, Ф.
7
Розташуйте боковушки В на відповідних сторонах. Тут потрібно розташувати кожну боковушку на своєму боці. Як вона буде повернута, не має значенія.Для того, щоб перемістити боковушку ВФ на місце боковушки ВП виконайте В, Л ', В ", Л, В, Л', В, Л.
8
Розгорніть боковушки верхнього підстави і отримаєте хрест одного кольору. Для цього розташуйте кубик так, щоб боковушки В, яку потрібно розгорнути, прийняла положення боковушки ФВ. Зробіть Ф, У, Н ', Л, В, Н, З, В, Н, П, В, Н'.
9
Додайте кути на відповідних місцях. Для переміщення робіть П ', Ф', Л ', Ф, П, Ф', Л, Ф.
10
Поверніть всі кути так, щоб всі грані головоломки стали одного кольору. Для цього розташуйте кубик так, щоб кут, який необхідно повернути, виявився кутом ФВП. Виконайте П, Ф ', П', Ф, П, Ф ', П', Ф. Кут повернеться, але сам кубик заплутається. Залиште фронтальної ту ж сторону. Поставте наступний кут, який треба повернути на місце кута ФВП. Повторіть дії. Коли ви приведете у відповідність всі кути В, грані кубика зберуться за кольорами.
Здавалося б, що може бути простіше збірки кубика Рубика? Поставивши собі за мету зібрати кубик, можна досить швидко викласти одним кольором одну-дві грані і на цьому зайти в тупик. Справа в тому, що повне складання головоломки передбачає знання основних її принципів і проміжних алгоритмів. Розглянемо для прикладу послідовність складання традиційного кубика , що має розміри 3х3.
Інструкція
1
Зберіть хрест на верхній грані кубика . Для побудови хреста виберіть будь-який вподобаний вам колір центрального елемента грані. Тепер шляхом послідовного обертання бічних верств кубика встановіть посередині бічних ребер, що примикають до центрального елементу, ті кубики, які матимуть один колір з центром грані. При цьому враховуйте, що другий колір елемента, що становить хрест, повинен відповідати кольору центрального елемент бічної грані. У підсумку ви повинні отримати на верхній грані хрест з п'яти елементів одного кольору.
2
Зберіть повністю перший шар кубика , на якому вже мається викладений хрест. Перемістіть кутові елементи відповідних кольорів на свої місця. Кольори кутових маленьких кубиків повинні бути такими ж, як і у центральних елементів бічних граней, що примикають до верху. Переміщуючи бічні шари куба, добийтеся, щоб кутові кубики були правильно орієнтовані на своїх місцях. У підсумку ви отримаєте повністю зібраний верхній шар.
3
Зберіть другий (середній) пояс куба. Для складання середнього шару використовуйте попеременное обертання нижнього і одного з бічних шарів. В результаті потрібні реберні кубики встануть на свої місця, будучи правильно орієнтовані за кольором.
4
На наступному кроці зберіть хрест на нижній грані куба. Послідовність дій залежить від початкового розташування елементів нижнього шару, але в цілому не відрізняється від технології складання верхнього хреста. Переконайтеся, що середні реберні елементи нижнього шару знаходяться кожен на своєму місці.
5
Тепер розташуйте в потрібному порядку кутові елементи нижнього шару куба. Всі три сторони маленьких кутових кубиків повинні відповідати за кольором «рідним» гранях. Головна вимога при складанні останнього шару - не можна порушувати вже зібрані верстви. Вірніше, порушувати їх доведеться, але по закінченні проміжного кроку малюнок повинен бути відновлений. Якщо ви все зробили правильно, зібраний кубик Рубика заграє перед вами всіма своїми квітами.