Як лікувати запор новонароджених.

Запор - часте явище у дітей з народження і до року. Зазвичай такий діагноз ставиться, якщо у малюка затримка стільця становить більше двох діб, а під час дефекації він відчуває дискомфорт, що виявляється кректанням, потугами і криком. Лікування захворювання потрібно проводити комплексно під контролем лікаря-педіатра.
Інструкція
1
Спочатку необхідно з'ясувати, чим викликаний запор. Можливо, у дитини було якесь інфекційне захворювання або мама перевела малюка з грудного вигодовування на штучне. У такому випадку, можливо новонародженому не вистачає клітковини в раціоні. У такому випадку мамі доведеться вживати в їжу більше свіжих овочів і фруктів, які сприяють виробленню в грудному молоці необхідних речовин.
2
Якщо харчування змішане або штучне, маляті краще давати трохи водички, кількість визначить лікар-педіатр. Він же покаже, яку воду давати дитині. Крім того, можете почати давати один раз на добу кисломолочні суміші. Вони сприяють гарній роботі травного тракту і служать хорошою профілактикою запорів.
3
Іноді необхідно застосування спеціальних проносних препаратів, які призначаються лікарем в певному дозуванні, наприклад, "Дюфалак", "Прелакс", "Лактусан".
4
Добре допомагає в лікуванні закрепів масаж. Порадьтеся з лікарями, можливо, вони порекомендують вам потрібного фахівця в цій галузі. Можете проводити процедуру самостійно. Для цього покладіть дитину на животик і круговими рухами масажуйте область куприка і сідниць, після чого поверніть на спинку і виконуйте кругові рухи за годинниковою стрілкою в області живота.
5
Намагайтеся, щоб малюк багато рухався протягом дня. Піднімайте його на руки, згинайте і розгинайте ноги, виконуйте різні рухи руками, ходіть по кімнаті і розглядайте предмети. Придбайте гумовий мячик і укладайте малюка животиком зверху.
6
Зверніть увагу на вагу новонародженого, в середньому він повинен набирати від 600 грам на місяць. Недобір маси тіла свідчить про недоїдання.
7
Обстежуйте малюка на наявність тріщин і пошкоджень в задньому проході. Користуйтеся спеціальними пом'якшуючими кремами і маслами. Ні в якому разі не засовуйте дитині в анус сторонні предмети, палички, олівці і т.д. Порадьтеся з лікарем щодо застосування клізми. Вам підкажуть, як правильно виконувати процедуру, щоб не нашкодити новонародженому. Зазвичай, для новонародженого береться вода кімнатної температури в кількості 30 мілілітрів. Для клізми цього обсягу достатньо. Не варто захоплюватися таким способом викликання дефекації, так само як і газовідвідної трубкою.
8
При запорах часто з'являється в животі ущільнення через великого скупчення газів. У такому випадку давайте дитині укропную водичку, яку можна придбати в аптеці або приготувати самостійно, або чай з фенхелю.
9
Зустрічаються особливі випадки, наприклад, непрохідність прямої кишки або тонкого кишечника. У такому випадку показано оперативне втручання.
10
Після кожного прийому їжі постарайтеся викладати дитину на животик, щоб у нього вийшло повітря зі шлунка, що потрапив туди під час годування.