Як вивчити ноти на піаніно. Як грати по нотах на піаніно.

Виучіваніе нот і виконання твору напам'ять ніколи не є самоціллю. Найчастіше такий спосіб виконання досягається мимоволі завдяки багаторазовому і точному повторення твору. Фортепіано і його різновид піаніно при вивчанні нот вимагають від музиканта використання цілого комплексу видів пам'яті.
Інструкція
1
Проаналізуйте твір, просто дивлячись на нього. Олівцем відзначте поділ на частини, розділи, фрази. Спочатку дрібні ділення вам не будуть очевидні, але в міру розвитку ви будете розуміти всі деталі, спираючись на один нотний текст.Прі аналізі орієнтуйтеся не тільки на самі ноти. Звертайте увагу на позначення темпу і розміру (вони часто змінюються на початку нового розділу), знаходите кульмінації фраз і частин.
2
Розберіть твір окремо кожною рукою. Причому не потрібно грати партію кожної руки від початку до кінця, від першої до двадцятої сторінки. Програвайте тільки один раздел.Повторіте кожен кілька разів, перш ніж перейти до наступного. У міру повторення зорова, слухова і моторна пам'ять будуть підказувати вам, як і куди повести мелодію (і саму руку) в наступний момент.Прі виконанні враховуйте всі помітки, зазначені композитором: мелізми, крещендо, кульмінація, апплікатура і т.д. Чим швидше ви включите у виконання ці деталі, тим простіше буде вивчити ноти.
3
Такими ж частинами з'єднуйте партії лівої і правої рук. На цій стадії вступає в силу і координація - здатність до несинхронним дій. Якщо в якийсь момент ви не можете поєднати руки через відсутність координації, повторіть партію «неслухняною» руки кілька разів (зрозуміло, не всю, а лише в неблагополучному місці). Під кінець зіграйте її кілька разів із заплющеними очима або дивлячись у стелю. Потім з'єднайте руки.
4
Найпростіший спосіб запам'ятовування музичного матеріалу - механічний. Він хороший тим, що при виконанні музикантові не доводиться замислюватися, яку ноту зіграти в наступному такті - пальці самі пам'ятають свої рухи. В той же час, випадково зупинившись, ви не згадаєте, як грати далі - слухова пам'ять не підкаже, на якому інтервалі від попередньої ноти знаходиться наступна, а зорова не встановиться її назви. Крім того, механічне виконання часто позбавлене емоційного забарвлення.
5
З цієї причини педагоги часто рекомендують читати ноти очима без програвання. Просто уявляйте собі положення рук, аппликатуру, динаміку і розвиток твори. При виконанні намагайтеся дивитися не в самі ноти, а в їх відображення в пам'яті. Так ви будете менше відволікатися від клавіатури і швидше вивчите твір.