Як підігрівати на водяній бані. Як банки стерилізувати на водяній бані.

Їжа, приготована на водяній бані, набагато корисніше, ніж зроблена на сковороді. Адже завдяки такій термічній обробці в їжі зберігаються корисні речовини. Також на водяній бані зручно підігрівати їжу - можна обійтися без соняшникової олії - особливо це важливо для тих, хто хоче схуднути. Також обід збереже всі містяться в ньому вітаміни.
Вам знадобиться
  • - дві каструлі різного розміру.
Інструкція
1
Якщо ви коли-небудь стерилізували банки для майбутніх маринадів і солінь, то ви вже маєте уявлення про водяній бані. Суть лазні полягає у використанні двох судин різного розміру. В більший наливається вода, яка доводиться до кипіння, і в нього опускають другий посудину.
2
Виберіть каструлю побільше, залийте водою і поставте її на вогонь. На дно каструлі постеліть чисте лляне рушник (хоча деякі господині обходяться без нього). Якщо ваша плита повільно розігрівається, ви можете закип'ятити воду в електрочайнику і потім залити її в каструлю.
3
Коли вода закипіла, зменшіть вогонь. У каструлю поставте посуд або каструльку поменше з продуктом, який ви хочете підігріти на водяній бані. Чим менше буде друга каструля, тим краще. Вона не повинна стикатися з нижнім посудиною, в якому окріп. Буде оптимально, якщо до боків каструлі залишатиметься кілька сантиметрів. Найкраще буде використовувати дві каструлі, при цьому щоб верхня впиралася ручками в нижню. Так їх стінки не будуть стикатися.
4
Періодично помішуючи їжу, доведіть її до потрібної температури. Слідкуйте за тим, щоб в маленьку каструлю не потрапила вода - це може зіпсувати страву. Продукт на водяній бані нагріватиметься рівномірно, не стане прилипати до стінок каструлі і його температура не підніметься вище 100 градусів.
Зверніть увагу
Не плутайте водяну баню і парову. Багато страв, особливо в дієтичному харчуванні, готуються саме на паровій бані. Від водяної вона відрізняється тим, що верхня судина має зверху отвори. Так, при готуванні на паровій бані можна використовувати друшляк. Нагрівання продукту відбувається виключно за рахунок гарячої пари.
Корисна порада
Також продаються спеціальні каструлі, в яких можна одразу готувати на водяній бані - в такому посуді одна каструля впаяна в іншу. Називається така водяна баня Молоковарки.