Як зістарити картину.

Зістарені картини можуть стати відмінним способом декорувати інтер'єр. При цьому виглядають вони дуже благородно. Є багато технік, що дозволяють зістарити твір. Деякі з них вимагає навички, а тому пробуйте на якому-небудь матеріалі, а потім вже приступайте до обробки картини.
Вам знадобиться
  • -картина;
  • -гаряча камера;
  • -холодне камера;
  • -лак;
  • -наждачная папір;
  • -чайная заварка.
Інструкція
1
Спробуйте зробити різку зміну температур. Спочатку помістіть картину в гарячу суху камеру на 24 години, а потім стільки ж протримаєте її в камері з дуже низькою температурою. Повторіть процедуру кілька разів, поки фарба не розтріскається, після чого покрийте картину лаком з ефектом патини.
2
Інший можливий спосіб - потріть деякі місця картини наждачним папером (з дрібним зерном) до утворення тріщин, а місцями - до повністю стертого малюнка, а потім вже покрийте твір лаком з ефектом патини.
3
Придбайте лак з ефектом кракелюра. Такий лак дає ефект тріщин на поверхні картини. Вам буде потрібно двухшаговий кракелюр, але не наносите його на картину відразу - спробуйте на інших поверхнях, щоб відчути матеріал, - він досить примхливий. Потім нанесіть на картину лак тільки в тих місцях, де ви хочете додати ефект старовини, які не покривайте таким лаком всю картину, це не буде виглядати добре.
4
Якщо ви самі малюєте, то можна отримати непоганий ефект за допомогою простого лаку. Покрийте їм непросохлої картину і фарба піде тріщинами.
5
Ефект старої картини можна отримати і з репродукції, надрукованій на аркуші паперу. Розмочити лист, приклейте його на іншу поверхню, трохи зібравши деякі місця картини (ніби складочки). Деякі області потріть наждачним папером. Дайте картині просохнути. А потім покрийте її лаком з ефектом патини.
6
Панно можна спробувати зістарити так: натріть картину чайною заваркою (саме заваркою, а не розмоченим пакетиком), а потім дайте панно висохнути, після чого покрийте його лаком.
7
Можна використовувати декілька лаків з різною основою. Нанесіть на картину лак, зроблений на акрилі, а потім лак на масляній основі, і так кілька разів. Після висихання утворюються тріщини.