Як тримати електрогітару.

Електрогітара - електронна різновид струнно-щипкового музичного інструменту. При великій кількості схожих рис (система нотації, кількість і лад струн, базові прийоми гри) електрогітара має і відмінності, у тому числі в манері тримати інструмент.
Інструкція
1
На електрогітарі грають стоячи (на класиці сидячи, зі спеціальною підставкою і т.д.). Тому опора на стегно виключена. З цієї причини на електрогітарі використовується спеціальний ремінь, що прикріплюється до голівки грифа і низу корпусу. Ремінь перекидається через голову.
2
Гриф, як і у звичайної гітари, знаходиться зліва, вище корпусу. Він повинен бути на такій висоті, щоб зігнута в лікті ліва рука могла вільно переміщатися уздовж нього, не відчуваючи напруги. Пальці, окрім великого, знаходяться на зовнішній (видимої глядачам) стороні грифа.
3
На відміну від класичної постановки, де великий палець суворо впирається в середину грифа ззаду, на електрогітарі допускається охоплювати гриф повністю. Кінчик великого пальця може бути видно з-за грифа і навіть трохи згинатися в фаланзі. Крім того, допускається сильний вигин зап'ястя, особливо в деяких прийомах. Важливу роль тут відіграє комфорт: якщо ви відчуваєте біль, значить, щось робите неправильно.
4
Позиція правої руки теж має суттєві відмінності. На відміну від класичної школи, кисть може стосуватися струн, наприклад, при глушіння ребром долоні. До всього іншого, частіше використовується медіаторная, а не пальцевая техніка. Положення руки залежить від конкретного прийому гри. В тому числі допустимі зміщення руки вздовж корпусу для додання специфічного забарвлення звуку (в класиці необхідно тримати руку строго над резонансним отвором).
5
Допускається тримати електрогітару горизонтально (руками на нижній деці, як людину на спині), вертикально або в інших нестандартних положеннях. Однак такі позиції швидше припустимі як сценічний ефект і можливі тільки при хорошому знанні партії і здатності виконати її «наосліп».