Як виробляти електрику. магнітне поле електрику отримання.

Електрикою вважають наявність в просторі електричного поля, а електричним струмом впорядкований рух заряджених частинок під його впливом. Щоб створити електричне поле, внесіть в простір будь заряджене тіло. Для отримання електричного струму приєднаєте до провідника джерело з деякою електрорушійної силою (ЕРС).
Вам знадобиться
  • ебонітова і скляна палички, повітряний конденсатор, магніт, різні ємності, провідники.
Інструкція
1
Отримання електричного поляВозьміте ебонітову паличку і натріть її натуральної вовною - в результаті вона зарядиться негативно, навколо неї з'явиться електричне поле. Натріть скляну паличку шматком шовку - вона зарядиться позитивно. Щоб виявити наявність електричного поля, підвісьте ці палички на штативах, в результаті взаємодії через поле вони почнуть притягуватися. Якщо підвісити дві скляні або дві ебонітові палички, вони будуть відштовхуватися за рахунок електричного взаємодії.
2
Для отримання електричного поля іншим способом візьміть повітряний конденсатор і зарядите його пластини протилежними зарядами. Між ними з'явиться електричне поле. Щоб знайти його напруженість, вольтметром замірте різниця потенціалів (напруга) на пластинах в вольтах і поділіть його на відстань між ними, виміряне в метрах. Результат вийде в вольтах на метр.
3
Отримання електричного струму за допомогою найпростішого гальванічного елементаВозьміте достатньо крупну ємність (підійде старе відро або навіть поліетиленовий пакет) і наповніть її землею. Рясно полийте землю концентрованим сольовим розчином і вставте в неї сталеву і мідну пластину по різних кінцях ємності. Приєднаєте до їх кінців вольтметр і переконайтеся, що з'явилася різниця потенціалів. Вона повинна складати приблизно 1 вольт.
4
Отримання електрики в магнітному полеВозьміте два потужних магніту і встановіть їх один до одного різнойменними полюсами. Помістіть між ними прямий провідник, з'єднаний гнучкими провідниками з милливольтметром. Рухайте провідник між полюсами магнітів. Міліамперметр покаже поява ЕРС, по провіднику потече електричний струм.