Як квасити капусту з буряком. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Квашена капуста - традиційна страва російської кухні. І славиться воно не лише своїми чудовими смаковими якостями, але і корисними властивостями. Якщо додати при квашенні в капусту різні овочі і спеції, то можна змінити смак заготовки в кращу сторону. Одним з найпопулярніших коренеплодів, що додаються при квашенні в капусту, є буряк.
Вам знадобиться
  • На 8кг капусти - по 100 г часнику
  • кореня хрону
  • зелені петрушки
  • 400 г буряка
  • 4 стручки гострого перцю.
  • Для заливки - 4 літри води і 200 г солі.
Інструкція
1
Підготуйте овочі. Качан капусти повинен бути середнього розміру і досить щільним. Зніміть з нього верхні і пошкоджені листя, розріжте на часточки. Розрізати треба приблизно також як кавун чи диню. Залежно від розміру качана, його ділять на 8 або 16 частин. Слідкуйте за тим, щоб кожна частина була «скріплена» шматочком качана і не розпадалася на листя.
2
Буряк, її іноді ще називають Бурак, ретельно вимийте, очистіть від шкірки і наріжте брусочками або шайбочками товщиною близько 5 мм. Корінь хрону очистіть і поріжте на тонкі пластини довільної форми.Промойте зелень петрушки, перець, розділіть на часточки і очистіть часник.
3
Підготуйте посуд. Це може бути глиняний бочонок, невелика дерев'яна бочка або скляні банки з широким горлом.
4
У каструлі закип'ятіть воду, додайте в неї сіль. Злегка остиглий розсіл процідіть через щільну тканину для того, щоб видалити суспензія солі.
5
Покладіть в обрану посуд шар капусти, шар зелені, кілька шматочків буряка, хрін, 3-4 зубчики часнику. Шари овочів слід чергувати до наповнення ємності. Кожен шар злегка придавлюйте, щоб овочі в банку лежали щільними шарами.
6
Залийте злегка остигнув розсолом капусту. При цьому стежите за тим, щоб вода проникла в усі порожнечі, повністю витіснивши повітря. Заливайте посуд до самого верху. Потім накрийте кришкою і відправте капусту заквашуватися в прохолодне місце днів на десять.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ir5wSxqaKVU
Корисна порада
Приготовану таким способом капусту можна подавати до столу як самостійне блюдо. А ще її можна шинкувати і додавати в салати і вінегрети.В якості пряної зелені застосовують не тільки петрушку. Дуже оригінальний смак виходить, якщо в капусту додати селеру або базилік.