Як уникнути вітрянки.

Гостре інфекційне захворювання вітрянка, відрізняється від багатьох інфекцій дуже високим ступенем зараження. Про це говорить і її назва: вітрянка - поширювана зі швидкістю вітру. Інша причина такої високої заразність вітряної віспи в тому, що вона не проявляє себе протягом декількох днів, хоча хворий в цей час вже є джерелом інфекції. Як можна уникнути вітрянки - це питання часто турбує дорослих, що мають маленьких дітей або НЕ перехворіли нею в дитинстві.
Інструкція
1
А чи варто її взагалі уникати? Всі дитячі інфекції, в тому числі і вітрянка, набагато краще переносяться в юному віці. Чим старше хвора людина - тим більше ускладнень він ризикує отримати від будь-який «дитячої болячки». Це пояснюється тим, що захисні механізми дорослого організму працюють краще, ніж дитячого, і завдають великої шкоди йому самому. Саму значну небезпеку у дорослих при захворюванні вітрянкою представляють приєднуються інфекції - енцефаліт та інші. Крім цього, у дорослих хворих часто виникає гнійничкові ускладнення, яке вкрай рідко буває у дітей. Таким чином, можна підвести наступний підсумок - уникати вітрянки, поки ваша дитина ходить у дитячий садок і початкову школу, не варто. Краще, якщо він перехворіє нею зараз.
2
Інша справа, якщо існує небезпека захворіти вагітній жінці. Крім того, що вітрянка принесе шкоду породіллі, вона може негативно вплинути на плід, що розвивається, аж до його загибелі. Вітрянка у мами в першу половину вагітності викликає у майбутньої дитини розумову і фізичну недостатність, патології зорового нерва. Звичайно, ймовірність такого поганого розвитку подій невелика - 1 шанс із 100, але, тим не менше, ризик існує, і якщо ви захворіли, варто терміново звернутися до лікаря. Захворювання в другу половину вагітності несе менше небезпек - головне, щоб заразний період не співпав з пологами, щоб не інфікувати малюка. Якщо ж така небезпека є - мамі і немовляті вводять специфічну сироватку з антитілами.
3
Таким чином, вітрянки потрібно уникати тільки під час вагітності. Якщо ви завагітніли і не знаєте, чи хворіли ви нею чи ні, можна зробити аналіз на антитіла. Якщо він покаже, що вітряною віспою ви не хворіли, потрібно зробити від неї щеплення. У такому випадку ви будете захищені від неї під час очікування малюка.
4
Крім цього, під час вагітності має сенс дотримуватися деяких правил безпеки. Постарайтеся триматися подалі від всякого, у кого можна спостерігати симптоми грипу та ГРЗ - це може бути вітрянка до того, як висипали бульбашки. Не варто близько спілкуватися і з тим, хто недавно, менше трьох тижнів тому, контактував з хворим вітрянкою. Якщо він заразився, то може інфікувати і вас. Уникайте контактів з хворими на оперізувальний лишай. Це гостра поворотна форма вітрянки, якою заражаються ослаблені або літні люди.
5
Якщо ви все ж контактували з хворим на вітряну віспу - негайно сповістіть про це лікаря, щоб він виписав вам вакцинацію імуноглобуліном. Також варто проконсультуватися з приводу вакцинації ваших близьких, не хворіли на вітрянку, щоб вони не могли захворіти і заразити вас.
Вітрянкою можна захворіти в будь-якому віці. Дане захворювання викликає вірус варицелла-зостер, який відноситься до сімейства герпесу і передається повітряно-крапельним шляхом і через предмети побуту. Вітряною віспою хворіють один раз у житті, так як встановлюється стійкий імунітет. Усім дітям, починаючи з одного року, роблять щеплення, які запобігають захворюванню.
Інструкція
1
Вітрянка - дуже небезпечне захворювання, тому що вірус може мутувати і привести до злоякісного перебігу хвороби і ускладнень. Якщо з'явився висип на шкірних покривах, потрібно негайно викликати дільничного лікаря і захистити здорових людей від контакту з вами.
2
Щоб запобігти вітрянку , всім дітям ставлять вакцину в 12 місяців. Наступна вакцинація проводиться через 3-4 місяці. Після неї виробляється стійкий імунітет на 4-6 років, залежно від типу вакцини. Проведена вакцинація не може гарантувати 100% результату того, що людина не захворіє вітрянкою, але захворювання протікатиме в легшій формі і не виникне злоякісне його перебіг.
3
Наступну щеплення дитині поставлять в 12-13 років, за призначенням лікаря. Це дозволить отримати стійкий імунітет практично на все життя.
4
Про періоди вакцинації від вітряної віспи повинен попередити дільничний педіатр. В даний час розроблені сучасні вакцини, які представлені різними виробниками. Сучасна комплексна вакцина від вітрянки, кору, паротиту та краснухи проходить останні випробування. Однієї такої щепленням можна буде захистити дитину від 4 небезпечних вірусних захворювань.
5
Щеплення потрібно ставити не тільки дітям, але і жінкам, які планують мати дітей і ніколи не хворіли на вітрянку, а також особам, які страждають важкими хронічними захворюваннями.
6
Захворіти на вітряну віспу дуже небезпечно під час вагітності. Це може призвести до викидня, завмерла вагітності або вродженим вадам дитини. Тому потрібно звернутися до лікаря і отримати направлення на аналізи - на визначення в крові антитіл. Якщо їх немає, то слід пройти вакцинацію в обов'язковому порядку і не піддавати ризику своє здоров'я і здоров'я планованого дитини.