Як написати рекламний лист.

При плануванні будь-якої рекламної кампанії перед продавцем-рекламодавцем постає питання: який засіб поширення реклами вибрати? Є реклама в пресі, реклама на місці продажу, на транспорті, теле- і радіореклама. Не втрачають актуальності інформаційно-рекламні матеріали: каталоги, прес-релізи, листівки, буклети. Свою ефективність довела і пряма поштова розсилка, «директ-мейл». У написання рекламних листів свої правила.
Інструкція
1
Розсилка рекламних послань відрізняється від інших способів реклами тим, що вона передбачає відгук споживача. Це може бути позитивну відповідь і згоду зробити замовлення. Інший варіант - запит на уточнюючу інформацію, прохання про особисту зустріч і т.д. Головне, щоб реакція на рекламне лист послідувала, і зав'язався діалог. Мовчання адресата - теж сигнал: пропозиція не зацікавила. Таким чином, листи служать засобом зондування ринку, способом виявлення потенційних покупців. Яким має бути рекламний лист, щоб його не відклали в сторону або гірше того, не відправили в корзину?
2
Бажано текст листа друкувати на якісному папері на лазерному принтері. Ще краще - на фірмовому бланку з логотипом. Пам'ятайте, що перша ваша турбота - зробити запам'ятовується перший зоровий контакт адресата з вашим листом. Він триває буквально лічені секунди. За цей час погляд читача повинен вибрати в посланні найголовніше і зацікавитися цим головним - важливими перевагами пропонованої продукції.
3
Визначте кілька ключових переваг свого товару (послуги) і продумайте, як їх виділити в тексті листа - шрифтом, заголовками або за допомогою ілюстрацій. Обов'язково оформляйте ці позиції в коротких абзацах - блоках з однієї або двох рядків (довгі читаються в останню чергу). Помічено, що погляд може рухатися по тексту листа стрибкоподібно. Враховуйте це.
4
Активізації уваги адресата до тексту рекламного послання сприяє вживання особових займенників. Це додасть письму більш особистісний характер. Звернення на ім'я та батькові на початку листа теж доречно, особливо якщо ви зустрічалися з адресатом, наприклад, на виставці або ділової зустрічі напередодні.
5
В тексті листа рекомендується частіше вживати дієслова - вони спонукають до дії. Краще використовувати дієслова в теперішньому часі. Порівняйте: «Сьогодні у вас є можливість придбати наш товар зі знижкою 10%» і «Ви зможете придбати наш товар зі знижкою 10%». Перший варіант краще. Це правило відноситься і до заголовків.
6
Безумовно, текст рекламного листа повинен бути написаний грамотним, зрозумілим і «неказенное» мовою, не перевантаженим професійною термінологією. При цьому уникнути класичних оборотів ділової переписки навряд чи вдасться. Підходьте до використання шаблонів творчо: їх можна оживити «доброзичливою інтонацією», нестандартним, оригінальним словом. Монотонність - ворог реклами.
Зверніть увагу
наказовий спосіб в мовних конструкціях зловживати не можна, але воно буде доречним, якщо вам необхідно висловити настійне прохання або розумне вимога (наприклад, про відповідь на запропоновану анкету).
Корисна порада
Проведені дослідження показали: короткий текст завжди запам'ятовується краще. Текст з 5 слів людина запам'ятовує, як правило, весь. У пропозиції з 10 слів запам'ятовуються 4-5, а з 25-ти слів - тільки 4-8. Ваші ключові текстові блоки в рекламному листі повинні бути оптимальні за величиною з точки зору запам'ятовуваності.