Як визначити жанр вірша.

Всі вірші відносяться до одного роду літератури - до лірики. А ось ліричних жанрів існує безліч. У кожного з них є свої відмінні риси, за якими легко можна визначити жанр вірша.
Інструкція
1
Якщо вірш написано в піднесеному силі, в ньому прославляються діяння будь-якої людини або оспівується велич країни, то це або ода, або гімн. Відрізнити їх можна тим, що гімн - це жанр пісенний, як правило, в якості саме тексту зустрічається рідко. До того ж, гімни зазвичай не звернені до конкретної особистості. В одах присутні більше піднесена і застаріла лексика, адже це дуже старий, ще класицистичний жанр. Гімни само актуальні і зараз.
2
Відсутність суворої композиції (немає розподілу на строфи), задумливий характер розповіді, смуток, тягучість - це все ознаки елегії. В елегіях дуже важливо авторське "я", тому оповідь часто йде від першої особи.
3
Їх Європи до нас прийшов такий жанр як сонет. Визначити сонет можна по формі. Традиційно він складається з чотирнадцяти рядків, скомпонованих особливим чином. Виділяється три види сонетів: французька (abba abba ccd eed (або ccd ede)), італійський (abab abab cdc dcd (або cde cde)), англійський сонет (abab cdcd efef gg).
4
Якщо ви бачите короткий вірш (не більше двох чотиривіршів, як правило), в якому дотепно висміюється якийсь чоловік, то перед вами жанр епіграми. Важлива залишає епіграми - це комізм. Часом це буває добрий гумор, а часом - зла сатира.
5
Якщо віршований твір, яке ви бачите, має сюжет і великий обсяг, то це балада. У баладах завжди є головний герой, навколо якого розвиваються події. Події, описані в баладах, завжди незвичайні, в них є елементи чарівництва, дія дуже драматично. Спочатку балади були пісенним жанром, тому відрізнити їх можна ще й по неповний ритму. У центрі балади завжди лежить якийсь конфлікт, головні герої різнополярних, одні представляють сторону добра, а інші - зла.