Як очистити колодязь. Як почистити колодязь самому.

Будь-які джерела водопостачання на ділянках вимагають регулярного догляду та чистки. В колодязь потрапляє різне сміття - листя дерев, гілки. Тому на дні може скупчуватися грязь і продукти гниття рослин. Все це псує воду, а стінки колодязя заростають цвіллю, слизом і мулом.
Вам знадобиться
  • - кельму і шпатель;
  • - цементно-піщаний розчин;
  • - відро;
  • - металева щітка;
  • - міцна мотузка;
  • - гумові чоботи.
Інструкція
1
Колодязь влаштований таким чином, що чистити його треба один раз в 2-3 роки. Очистити колодязь ви можете самостійно. Перед спуском в колодязь переконайтеся у відсутності загазованості. При необхідності використовуйте протигаз.
2
Насамперед необхідно відкачати воду. Візьміть відповідний насос з потрібним напором. Не використовуйте малопотужний насос. Він не зможе осушити колодязь ефективно і якісно.
3
Перед закладенням швів і щілин обробіть внутрішню поверхню колодязя. Для цього металевою щіткою видаліть всі обсипаються ділянки, бруд і муловий наліт.
4
Закрийте щілини цементно-піщаним розчином. При необхідності відкачувати воду. Уникайте контакту з водою, коли працює насос.
5
Скористайтеся мотузяною драбиною. Для очищення глибокого колодязя обов'язково застосовуйте страхувальний пояс або канат. Одним кінцем каната обв'яжіться самі, а верхній кінець надійно закріпіть нагорі. Обов'язково запросіть помічника, який у разі небезпеки підніме вас наверх.
6
На глибині зручно працювати на гойдалки з дошки і мотузки. На дошці кріпиться крюк для відра з розчином. При роботі на даному пристосуванні на голову надягніть захисну каску.
7
Крім застосування страхувальних пристосувань надіньте на ноги гумові чоботи. Коли вам подають зверху відро з розчином, дотримуйтеся обережності і притисніться до стінки колодязя.
8
Перебуваючи на дні колодязя, не стійте довго на одному місці, щоб не засмоктало ногу. Ретельно обстежте дно. Видаляйте всі сторонні предмети, використовуючи жердину з гачком. Якщо ви виявили мертву тварину, воду вичерпати й продезінфікуйте колодязь.
9
Дно колодязя завжди засипано своєрідним фільтром з щебеню та гравію. Підніміть його з дна відром і добре промийте чистою водою. По можливості поміняйте на нові шари фільтра. Після очищення колодязя прокачайте його водою. Для цього насосом викачали два обсягу води, що приходить в колодязь. Колодязь готовий до експлуатації.
10
Всю бруд та мул вивезіть на звалище або закопайте в яму на глибину 0,5 м, заливши розчином хлорного вапна.
Зверніть увагу
«Почисть колодязь - знадобиться». З приходом весни ми щороку навідуємося на свої ділянки, оглядаючи рідні володіння. Садівників займають все ті ж питання: як перезимував будинок, чи зберігся садовий інвентар, що не померзли Чи дерева. На жаль, дуже часто ми обходимо увагою те, що дає життєву силу і нам самим, і всьому живому на ділянці - колодязь.
Корисна порада
Багато людей, навіть не дивлячись на те, що колодязь на ділянці є їх єдиним джерелом питної води, своєчасно не докладають зусиль для його чистки та утримання в належному вигляді. І, як правило, задаються питанням, як почистити колодязь, тільки тоді, коли в їх відрі або крані починає з'являтися (а то і взагалі не тече) брудна й погано пахне вода.
В селі або на дачній ділянці багато хто до цих пір використовують колодязі . Періодично колодязі необхідно прочищати від замулювання і забруднення. Робити це потрібно не менше 1 разу на один або два роки. Самостійно зробити дану процедуру дуже проблематично. Потрібно спеціальне обладнання і навички фахівців, які займаються цим постійно. Тому викличте спеціальну організацію для очистки колодязя і дезінфекції води.
Інструкція
1
При замулювання дна вода з підземних джерел починає надходити погано і стає її дуже мало, черпається тільки каламуть. На стінках колодязя утворюється товстий шар слизу, в якій розмножуються бактерії і мікроорганізми.
2
В колодязь може потрапляти стороння бруд і навіть гризуни і жаби. Пити таку воду не можна, вона може стати небезпечною для життя і здоров'я.
3
При появі у воді великої кількості каламуті це може вказувати не тільки на необхідність очищення колодязя, а й на те, що колодязь прийшов час ремонтувати. Ушкодилася закладення стиків між залізобетонними кільцями. Якщо це вчасно не усунути, то весь стовп кілець може зрушитися і колодязь стане не придатний для подальшого використання.
4
Чистка проводиться методом видалення води з колодязя потужними насосами, очищення стінок колодязя механічним способом з промиванням водою під великим тиском, усунення шару мулу і установка нового фільтруючого шару.
5
Якщо стики між кільцями пошкоджені, то проводиться їх закладення.
6
Перед використанням, воду дезінфікують спеціальним засобом, призначеним для знезараження питної води.
7
прочищеній від мулу джерела швидко наповнюють колодязь чистої і безпечної питної водою.
8
Якщо ви хочете почистити колодязь самостійно, то зробити це можна тільки зазначеним вище способом. Просто вичерпування мулу не дозволить використовувати колодязну воду в питних цілях. Вона буде як і раніше небезпечна для вашого життя та здоров'я. Тому, щоб уникнути такого роду проблем завжди користуйтеся послугами фахівців.