Як врятувати кімнатну троянду.

Кімнатна троянда - красиве, але в той же час досить примхливе декоративноцветущее рослина. Вона вимагає трепетного догляду, піддається різним захворюванням і нападам шкідників.
Вам знадобиться
  • пульверизатор,
  • фундазол,
  • фунгіцид,
  • Актелік.
Інструкція
1
Кімнатні троянди воліють південні і південно-східні вікна, поживний грунт і свіже повітря, регулярні підгодівлі (1 раз на тиждень) в період цвітіння і активного зростання, перевалки в більш просторий горщик в міру необхідності, обприскування. Виключіть полив холодною водою, травмування коренів при пересадці, теплу зимівлю. Слідкуйте за загальним станом рослини, вчасно видаляйте зів'ялі квіти і листя.
2
Найбільш поширене захворювання кімнатних троянд - борошниста роса. Якщо ви бачите, що на листках, а може бути навіть на стеблі і бутонах рослини з'явився наліт, то ваша троянда захворіла. Видаліть уражені частини рослини, обприскати його фундазолом. Щоб уникнути рецидиву, стежте за кількістю внесеного добрива та провітрюйте приміщення.
3
Якщо листя троянди стали покриватися коричневими плямами, видаліть уражені пагони, обробіть рослину фундазолом або будь-якими медьсодержащими препаратами. Припиніть обприскування та скоротіть полив, так як це захворювання викликається підвищеною вологістю. Недуга має грибкову або бактеріальну природу, але за зовнішнім виглядом відрізнити, з чим саме ви маєте справу, складно.
4
Іржа проявляється у виникненні на верхній стороні листя троянди крапин від рудого до темно-бурого кольору, а в подальшому на їх місці з'являються рудуваті плями. Видаліть якомога раніше уражені листя. Після всіх процедур утримуєте рослина в провітрюваному приміщенні, скоротіть обприскування і полив, стежте за температурою навколишнього повітря.
5
Навесні для кімнатної троянди особливо небезпечна попелиця. Рослина, уражене попелиць, покривається липкою субстанцією, листя і пелюстки троянд починають скручуватися і деформуватися. Обробіть рослину мильним розчином 2-3 рази протягом тижня, а при сильному зараженні - Актеліком.
6
Якщо на листках троянди з'явилися білі крапки, що розростаються в плями, а на самій рослині помітна павутинка - це павутинний кліщ. Комаха ви навряд чи побачите - воно дуже дрібне і швидко пересувається. Отмойте рослину від павутини, підвищіть вологість у приміщенні, збільште кількість обприскувань.
7
Якщо верхня сторона листя кімнатної троянди стала сіруватою, навіть з сріблястим нальотом, огляньте зворотну сторону листя: швидше за все ви знайдете такого шкідника, як трипс. Обприскати рослину, бажано із застосуванням інсектицидів і неодноразово.