Як знайти молекулярну масу речовини. молекулярні маси речовин.

Напевно ще зі школи вам відоме таке поняття, як молекулярна маса речовини . Власне, це просто маса молекули, просто виражається вона в відносних одиницях - атомних одиницях маси (а.о.м.), або ж Дальтона, що одне і те ж. Така одиниця виміру введена для зручності, тому що справжня маса молекул в кілограмах (одиниця СІ) дуже мала і незручна для розрахунків.
Вам знадобиться
  • Для розрахунків візьміть ручку, калькулятор і таблицю Менделєєва.
Інструкція
1
Одиницею молекулярної маси є 1/12 маси атома вуглецю, яка умовно прийнята за 12. Молекулярна маса чисельно дорівнює сумарній відносної атомної масі всіх атомів, що входять в молекулу, і її дуже легко розрахувати.
2
Згідно закону Авогадро в однакових обсягах газів при постійному тиску і температурі міститиметься однакове число молекул. З нього пізніше було виведено рівняння Менделєєва-Клайперона. Зараз вам буде потрібно ним скористатися, але воно справедливо тільки для газоподібних речовин! Підставте в формулу відоме вам тиск і температуру, в результаті отримаєте молекулярну масу газу: M = (m? R? T)/(P? V), де M - шукана молекулярна маса, m - маса речовини , R - універсальна газова стала (приймати за 8,31 Дж/моль * К), T - температура в Кельвінах, P-тиск в Паскалях, V - об'єм в кубічних метрах.Как видно, для цього способу потрібно дуже багато даних, але зате похибка таких розрахунків мінімальна.
3
Наступний спосіб набагато простіше. Якщо вам відома тільки маса речовини m і його хімічне кількість?, То підставте ці дані в формулу: M = m/?, де m - маса речовини (як правило, в грамах), а? - Кількість речовини в молях.
4
А є найпростіший варіант, якщо вам відома хімічна формула речовини. Візьміть таблицю Менделєєва, подивіться молекулярну масу кожного елемента, що входить до складу. Наприклад, у водню вона дорівнює 1, у кисню - 16. А щоб знайти молекулярну масу всього речовини (візьмемо для прикладу воду, яка складається з двох молекул водню і однієї молекули кисню) просто складіть маси всіх назв елементів. Для води: M (H2O) = 2M (H) + M (O) = 2 • 1 + 16 = 18 а. е. м.
Корисна порада
Як бачимо, знайти молекулярну масу можна дуже просто. Головне не плутайте її з молярною масою речовини - вони чисельно рівні між собою, але мають різні одиниці виміру і фізичний зміст.