Як виправити архів. Як виправити файл в архіві zip.

Пошкодження архівних файлів явище не таке вже рідкісне і досить образливе, особливо коли через пошкодження всього однієї з частин стає неможливо розпакувати багатотомний масив файлів. Архіви в форматі rar містять додаткову інформацію, яка дає можливість відновити пошкоджені з якої-небудь причини дані. Кількість цієї додаткової інформація для відновлення можна регулювати, збільшуючи таким чином «живучість» архівів.
Вам знадобиться
  • архіватор WinRAR.
Інструкція
1
Завантажте пошкоджений файл в архіватор. Це можна зробити через Провідник Windows або безпосередньо в архіваторі WinRAR.Еслі вам зручніше використовувати Провідник, то відкрийте його натисканням сполучення клавіш WIN + E або подвійним клацанням по ярличку «Мій комп'ютер» на робочому столі. Потім знайдіть проблемний файл і двічі клацніть його. Якщо ж вам простіше всі операції робити в архіваторі, то, запустивши його, ви побачите подібний з Провідником інтерфейс, в якому теж потрібно знайти пошкоджений файл і завантажити в програму подвійним клацанням.
2
Розкрийте розділ «Операції» в меню архіватора і виберіть пункт «Відновити архів». Можна замінити цю дію натисканням призначених йому гарячих клавіш ALT + R.
3
Оберіть тип архіву (RAR або ZIP), поставивши відмітку в одному з двох полів, коли WinRAR покаже діалогове вікно. Це необхідно, щоб архіватор мав уявлення про структуру запису даних у пошкодженому файлі. В цей же вікно поміщено полі «Папка для запису відновленого архіву». За замовчуванням тут зазначено той же каталог, в якому знаходиться і пошкоджений файл. Турбуватися про це немає причин - відновлений файл буде мати іншу назву (буде додано префікс fixed або rebuilt), тому і оригінальний файл теж збережеться. Якщо ви все ж вирішите змінити місце зберігання - натисніть кнопку «Огляд» і виберіть підходящу папку.
4
Натисніть кнопку «OK» для початку процедури відновлення. Архіватор зробить все необхідне і представить звіт, що містить список файлів, які вдалося витягти і упакувати в новий архів.
5
Подбайте про додавання інформації для відновлення ще при створенні архівів. З настройками за замовчуванням WinRAR збільшує загальний розмір архіву на 1% і заповнює цей додатковий обсяг резервними даними для відновлення. Для зберігання особливо важливих для вас файлів краще збільшити цю установку приблизно до 5%. Зробити це можна на вкладці «Додатково» налаштувань архівації, а на вкладці «Загальні» слід переконатися в наявності відмітки в чекбоксі «Додати інформацію для відновлення».
Архіви, що містяться у файлах формату rar, зазвичай мають «запас міцності», так як цей формат передбачає додавання в файл деякої кількості інформації для відновлення. Кількість це можна змінювати, а при необхідності ремонту пошкодженого файлу ніякого додаткового програмного забезпечення, крім самого архіватора, не потрібно.
Вам знадобиться
  • архіватор WinRAR.
Інструкція
1
Запустіть програму-архіватор. Інтерфейс WinRAR схожий з інтерфейсом Провідника, де в лівій панелі поміщається дерево каталогів вашого комп'ютера. Переміститеся по цьому дереву в папку, яка містить пошкоджений файл, і виділіть його в правій панелі.
2
Запустіть в архіваторі майстер відновлення файлу. Це можна зробити натисканням сполучення «гарячих клавіш» alt + r або через розділ «Операції» в меню програми, де слід вибрати рядок «Відновити архів».
3
Вкажіть формат пошкодженого файлу, поставивши відмітку в полі RAR або ZIP відкрився віконця. Тут же треба вказати місце розміщення виправленого файла. При відновленні архіву WinRAR не вносить змін в оригінальний файл, а створює окрему копію, привласнюючи їй ім'я оригіналу з доданим префіксом rebuilt або fixed. Місце збереження цього нового файлу треба вказати в полі, поміщеним під написом «Папка для запису відновленого архіву». Його можна ввести вручну або вибрати в діалоговому вікні, яке відкривається клацанням по кнопці «Обзор». За умовчанням в це поле поміщений адресу тієї папки, в якій знаходиться оригінальний файл.
4
Натисніть «OK» і операція відновлення буде запущена. Архіватор буде інформувати вас про її хід, а по завершенню віконце зі звітом залишиться на екрані - ознайомившись з ним, натисніть кнопку «Закрити».
5
Інформація для відновлення записується у файл при створенні архіву і за замовчуванням на неї відведено один відсоток від загального розміру файлу. Якщо вміст архіву представляє особливу цінність, то краще збільшити цю установку відсотків до п'яти. Відповідна настройка поміщена на вкладку «Додатково» вікна, яке відкривається перед початком процедури архівації. На вкладці «Загальні» цього ж вікна розміщений чекбокс «Додати інформацію для відновлення», який визначає, чи буде додана в архів інформація для відновлення.